نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1279082 تاریخ انتشار: 1398/06/31 13:00
گلمرادی طرح کرد ؛

متلاطم شدن تامین نیاز جهانی به نفت در پی تخریب بخشی از تاسیسات نفتی سعودی ها

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است تخریب بخشی از تاسیسات نفتی سعودی ها به شدت تولید و تامین نیاز جهانی را متلاطم کرده است.

 خانه ملت ؛ علی گلمرادی درخصوص تاثیر افزایش قیمت جهانی نفت در اقتصاد ایران پس از تخریب بخشی از تاسیسات نفتی عربستان و کاهش 50 درصدی تولید نفت این کشور، گفت: به طورکل افزایش حبابی قیمت‌ها آسیبی برای اقتصاد و تجارت کشورها به شمار می‌آیند به همین دلیل نمی‌تواند مفید و موثر باشد با این وجود افزایش قیمت نفت باید مورد توجه دولت و سیاستگذاران کشور بوده و به خوبی از آن بهره‌برداری کنند نه آنکه از سایر ظرفیت‌های اقتصادی غافل شوند چراکه با پایین آمدن مجدد قیمت نفت، اقتصاد کشور متزلزل خواهد شد.

افزایش قیمت نفت تابع اتفاقات بین‌المللی است

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت نفت تابع اتفاقات بین‌المللی است، افزود: وضعیت جهانی قیمت نفت ناپایدار است و عامل اصلی این ناپایداری آمریکا است، درواقع آمریکا با ایجاد این شرایط به دنبال تولید و صادرات بیشتر نفت است اما هیچگاه نمی‌توانند مانع فروش صد درصدی نفت ایران شود.

جهان بدون ایران در حالت عادی نیز قدرت تامین نفت مورد نیاز بازار را ندارد

وی با اشاره به اینکه جهان بدون ایران در حالت عادی نیز قدرت تامین نفت مورد نیاز کشورها و تقاضای آن‌ها را ندارد، ادامه داد: اکنون که تاسیسات نفتی یکی از اصلی‌ترین کشورهای تولیدکننده نفت -که قول جبران جای خالی ایران در بازار جهانی نفت را داده بود- ویران شده است به‌هیچ عنوان نمی‌توانند تقاضاها را پاسخگو باشند.

متلاطم شدن تامین نیاز جهانی به نفت در پی تخریب بخشی از تاسیسات نفتی سعودی‌ها

گلمرادی با اعتقاد به اینکه تخریب بخشی از تاسیسات نفتی سعودی‌ها به شدت تولید و تامین نیاز جهانی به نفت را متلاطم کرده است که این تلاطم به نفع ایران تمام خواهد شد، اظهار کرد: جهان و به‌ویژه کشورهای همراه با تحریم نفتی و اقتصادی ایران اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که بدون ایران نمی‌توانند بازار جهانی نفت را مدیریت کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: مدیریت و سیاست‌گذاری‌ درست و دقیق وزارت نفت در دوران پس از کاهش تولید نفتی عربستان بسیار حائز اهمیت است./
 

برچسب ها: آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رژیم صهونیستی، عربستان

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد