نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1281486 تاریخ انتشار: 1398/07/01 13:46
شیخ مطرح کرد ؛

لزوم ترویج فرهنگ مقاومت و آگاهی رسانی به جوانان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مسئولان باید ترویج فرهنگ مقاومت و آگاهی رسانی به جوانان نسل جدید را به اهداف سیاسی خود ترجیح دهند بر اهمیت بهره مندی از توانایی هنرمندان عرصه های سینما و تئاتر در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد.

 خانه ملت؛ مهدی شیخ در تحلیل کم و کیف تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل چهارم انقلاب و اقداماتی که باید صورت گیرند، گفت: یکی از راه‌های تبیین فرهنگ ایثار و شهادت تصویر داستان‌ زندگی و رشادت‌های اسطوره‌های قبل و پس از انقلاب به‌ویژه قهرمانان و ایثارگران جنگ تحمیلی و مدافعان حرم برای نسل جدید است، در واقع باید برای سنین مختلف، کتاب، فیلم، تئاتر، انیمیشن و دیگر آثار فرهنگی تولید شود تا نسل جدید ضمن سرگرم شدن و گذراندن اوقات فراغت خود با مفاهیم ارزشمند آثار و شهادت آشنا شوند.

مسئولان باید ترویج فرهنگ مقاومت و آگاهی‌رسانی به جوانان نسل جدید را به اهداف سیاسی خود ترجیح دهند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با انتقاد از تضاد و تقابل دیدگاه‌ها نسبت به مقوله فرهنگ مقاومت که سبب جبهه‌گیری برخی جوانان نسبت به اصل و ریشه بسیاری از رشادت‌ها در دوران جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی شده است، اظهار کرد: برخی از نوجوانان و جوانان با دیدن تنش‌های میان مسئولان نسبت به نظام دلسرد شده‌اند که این اتفاق بسیار خطرناک است لذا مسئولان باید ترویج فرهنگ مقاومت و آگاهی‌رسانی به جوانان نسل جدید را به اهداف سیاسی خود ترجیح دهند، چراکه این جوانان روزهای سخت دوران جنگ و انقلاب را تجربه نکرده‌اند، بنابراین طبیعی است که درک تحمل آن همه سختی برای دستیابی به هدف بزرگ را نداشته باشند و آگاهی‌رسانی به آن‌ها وظیفه ما مسئولان است.

ضرورت بهره‌مندی از توانایی هنرمندان عرصه‌های سینما و تئاتر در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است اگرچه در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت توفیقات خوبی حاصل شده است اما کافی نیست بنابراین باید با قدرت، برنامه‌ریزی و جدیت بیشتر در حوزه آموزش مسائل فرهنگی قدم برداشت و از توانایی هنرمندان عرصه‌های سینما، موسیقی، تئاتر و... در این مسیر بهره برد.

دولت و مجلس باید برای مسئله مهم فرهنگ، بودجه بیشتری در نظر گیرند

وی با اشاره به اینکه در عرصه سینما فیلم‌های خوبی در رابطه با ایثار و شهادت تولید شده است، اضافه کرد: دولت و مجلس باید برای مسئله مهم فرهنگ، بودجه بیشتری در نظر گیرند و بودجه‌ها در مسیر درست تخصیص قرار گیرند تا بتوان برای نسل چهارم انقلاب یا همان آینده‌سازان کشور اقدامات فرهنگی عمیق انجام داد و مانع دور شدن آن‌ها از اصل انقلاب شد.

تاکید بر چاپ عکس ایثارگران دفاع مقدس بر روی لباس‌ها، کتب کودکان و نوجوانانش

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تاکید بر تاثیر چاپ عکس فرماندهان و ایثارگران دفاع مقدس در کتاب‌های درسی عنوان کرد: درصورت چاپ عکس قهرمانان انقلاب و دفاع مقدس در کتب و حتی لباس‌های کودکان و نوجوانان می‌توان این قهرمانان را به اسطوره‌های کودکان تبدیل کرد./

پایان پیام

برچسب ها: آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، اسناد دفاع مقدس، انقلاب فرهنگی، بودجه دفاعی، شهدا

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد