نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1294782 تاریخ انتشار: 1398/07/09 13:30
محمدجواد کولیوند مطرح کرد ؛

مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری بر عدالت محوری در قانون تاکید کردند

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری بر عدالت محوری در قانون تاکید کردند که بر این اساس افرادی چون آقازاده ها نباید از عمل به قانون استنکاف کنند و همه در مقابل قانون باید یکسان باشند.

  خانه ملت ؛ محمئد جواد کولیوند با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری از سوی مقام معظم رهبری گفت: توجه به عدالت محوری در قانون یکی از بحث های جدی و مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: در واقع مفهوم این مسئله آن است که قانون باید همه افراد را دربرگیرد و افرادی چون آقازاده ها نباید از عمل به قانون استنکاف کنند و همه در مقابل قانون باید یکسان باشند.

قوانین مجلس باید زمان بندی شوند

وی با بیان اینکه همچنین قوانین باید زمانبندی شوند، ادامه داد: بسیاری از قوانین ما زمانبندی ندارند و برای مثال در ۳۰ یا ۵۰ سال پیش به تصویب رسیده اند و این قوانین را اصلاح نکرده ایم که باید با زمانبندی خاص و مشخصی اصلاح شده و به تصویب برسند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: همچنین طبق دستور مقام معظم رهبری، قوانین باید با شرع و قانون اساسی مطابقت کامل داشته باشند که شورای نگهبان هم به خوبی مصوبات مجلس را از این حیث مورد بررسی و رصد قرار می دهد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته مجلس هم باید در تصویب قوانین توجه اساسی به مطابقت قوانین با نظام شرع و قانون اساسی داشته باشد تا مصوبات کمتری از سوی شورای نگهبان مورد ایراد قرار گیرد و مجلس در این راستا باید تلاش بیشتری انجام دهد.

کلید واژه‌ها

برچسب ها: آیین نامه داخلی مجلس، اجرای قانون، احکام قانونی، اخبار برگزیده، بیانات رهبری، تدوین قوانین جدید، تصویب قوانین، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب، رهبری، سیاست های ابلاغی رهبری، سیاست های علم وفناوری ابلاغی رهبری

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد