نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1343134 تاریخ انتشار: 1398/08/18 10:00
میرزایی مطرح کرد ؛

اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی برگرفته از کارشکنی ترامپ و رفتار خنثی اروپایی ها است

جلال میرزایی اعتقاد دارد اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی برگرفته از کارشکنی ترامپ و همچنین رفتار خنثی اروپایی ها است.

 خانه ملت؛ جلال میرزایی با اشاره به اتمام سومین مهلت اروپا برای تضمین برجام، گفت: باید یادآور شد آمریکایی ها برنامه صلح آمیز کشورمان را به بحران تبدیل کردند و این موضوع سبب شد شورای امنیت سازمان ملل واکنش های شدیدی از خود نشان دهند.

ایران برای اعتمادسازی برخی محدودیت ها را پذیرفت

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که علی رغم صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشورمان، جمهوری اسلامی ایران برای خنثی سازی اهداف غربی ها خصوصا کاخ سفید وارد مذاکرات شد و بر این اساس برای اعتمادسازی برخی محدودیت ها را پذیرفت.

وی ادامه داد: بنابراین مقرر شد غربی ها نیز در مقابل اقدامات ایران، اروپایی ها و آمریکایی ها نیز تعهداتی را اجرایی کنند که این امر محقق نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه طی چند ماه گذشته ایران اسلامی برخی از فعالیت های صلح آمیز خودش را از سر گرفته است، تصریح کرد: در واقع این رفتار کشورمان برگرفته از کارشکنی ترامپ و همچنین رفتار خنثی اروپایی ها است.

همچنان فرصت برای اروپایی ها و نجات برجام وجود دارد

میرزایی افزود: در اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجام محدودیت های حوزه حساس در عرصه هسته ای کنار گذاشته خواهد شد اما علی رغم برداشتن گام چهارم، همچنان فرصت برای اروپایی ها و نجات برجام وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: می توان اذعان کرد نجات برجام وابسته به رفتار اروپایی ها است لذا باید منتظر رفتار و واکنش آنها باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان با اعلام آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران و با اشاره به اقدامات ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود، اظهار کرد: من امروز به سازمان انرژی اتمی می‌گویم که از فردا گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارند.

وی ادامه داد: طبق برجام ۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو داریم که قرار بود آن‌ها بچرخند اما به آن‌ها گاز تزریق نکنیم اما از فردا گازدهی را در فردو آغاز می‌کنیم./

پایان پیام

برچسب ها: آمریکا، آینده تحریم های اقتصادی در اقتصاد جهانی، اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بیانات رهبری، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، دفتر مقام معظم رهبری

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد