نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1348057 تاریخ انتشار: 1398/08/21 11:46
جاسمی مطرح کرد ؛

ایران یکی از تاثیر گذارترین کشور های منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران یکی از تاثیر گذارترین کشور های منطقه است و دولت های عربی بدانند پازل امنیت وتوسعه منطقه بدون ایران تکمیل نمی شود.

 خانه ملت ؛ قاسم جاسمی تصریح کرد: پیشنهاد وزیر خارجه امارات برای کاهش تنش با ایران و توسعه روابط پیش از آنکه به نفع ایران باشد به سود خود این کشورهاست و عقلای کشورهای حاشیه خلیج باید بدانند امنیت و توسعه پایدار تنها با نقش آفرینی کشورهای داخل منطقه شدنی است.

وی ادامه داد: غربی ها به دنبال بهره برداری از امکانات و منابع خلیج فارس هستند و دلسوز هیچ کدام از کشورهای منطقه نبوده اند و با ایجاد اختلاف در منطقه و دروغ پراکنی سعی دارند دلارهای نفتی بیشتری به جیب بزنند،اما اگر وحدت و گفت وگوی منطقه ای مناسبات خاورمیانه را تعیین کند دیگر کشوری خارج از این منطقه سهمی از منافع آن نمی برد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: ریشه اختلافات برخی کشور های منطقه و ایران رژیم صهیونیستی و آمریکا هستند. کشورهای منطقه مشترکات فراوانی با هم دارند و منافع آنها در بسیاری از موضوعات به هم وابسطه است.

وی درپایان تاکید کرد: ما از گسترش روابط بین ایران و کشورهای منطقه استقبال می کنیم و فکر می کنیم می توانیم با بهره گیری از مشترکات فراوان اختلافات جزئی را حل کنیم و همواره این پیام را به آنها مخابره کردیم که آمادگی گفت وگو را داریم./
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، اشتغال و توسعه اقتصادی، امنیت، امنیت اقتصادی، عرب، عربستان

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد