نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1357173 تاریخ انتشار: 1398/09/06 17:45
محبی نیا مطرح کرد ؛

یارانه معیشتی به اقشار جامعه، رویکرد امدادی و اجتماعی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:به نظر می رسد که در شرایط کنونی ملاک دولت برای واریز یارانه به مردم درآمد خانوارها بوده، این در حالی است که ملاک اختصاص یارانه بنزین باید ثروت خانوار باشد.

 خانه ملت ؛ جهانبخش محبی نیا با انتقاد از عدم واریز یارانه معیشتی به برخی از اقشار ضعیف و متوسط جامعه، گفت: متأسفانه در یک هفته اخیر با وجود اعلام دولت برای واریز یارانه معیشتی، عده ای از خانوارها هنوز موفق به دریافت این مبالغ نشده اند که این مسئله موجب اعتراض افراد شده است.

رویکرد اصلی در ارائه یارانه معیشتی به اقشار جامعه، رویکرد امدادی و اجتماعی است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: رویکرد اصلی در ارائه یارانه معیشتی به اقشار جامعه، رویکرد امدادی و اجتماعی است و دولت به دنبال آن بود که با افزایش قیمت بنزین، از اقشار جامعه در برابر مشکلات اقتصادی حمایت کند.

محبی نیا  گفت: دولت درصدد است که در قالب یارانه معیشتی به اقشار آسیب پذیر جامعه کمک کند، حال طبق اعلام دولت، این مبلغ به حدود 60 میلیون نفر از افراد جامعه تخصیص داده می شود، حال سوال پیش می آید که چرا هنوز عده ای از مردم این یارانه را دریافت نکرده اند.

دولت باید نسبت به فرآیند واریز یارانه معیشتی میان مردم بازنگری صورت دهد

وی  ادامه داد: به نظر من دولت باید نسبت به فرآیند واریز یارانه معیشتی میان مردم بازنگری صورت دهد، از طرف دیگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز باید در بحث ارائه یارانه های حمایتی هوشیار باشد تا همانند بحث اجرای قانون هدفمندی و واریز یارانه بی نظمی صورت نگیرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می رسد که در شرایط کنونی ملاک دولت برای واریز یارانه به مردم درآمد خانوارها بوده، این در حالی است که ملاک واریز باید ثروت خانوار باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها: آسیب شناسی اقتصاد، ابزارهایی نظیر یارانه، احیای واقعی شورای اقتصاد، اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، ارزش اقتصاد، اصلاح تدریجی یارانه انرژی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد