نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1375769 تاریخ انتشار: 1398/09/23 09:32
اولادقباد مطرح کرد؛

70 درصد مدارس تهران از ایمنی لازم برخوردار است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: یک هزار مدرسه در تهران نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

 خانه ملت ؛ فریده اولادقباد با اشاره به اهمیت تأثیرپذیری دانش آموزان از فضای آموزشی، اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال 95 نرخ رشد جمعیت تهران 1.72 بوده که این رشد جمعیت، نتیجه زاد و ولد و مهاجرت بی رویه به شهر تهران است به نحوی که آمار مهاجران در سال 95 به استان، معادل 20 درصد کل کشور بوده است.

وی  با بیان اینکه قطعا این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی برای اختصاص فضای آموزشی بیشتر به استان تهران است، اضافه کرد: برنامه مقاوم‌سازی مدارس تهران از سال 85 آغاز شده که می‌طلبد که این حوزه بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
70 درصد مدارس تهران از ایمنی لازم برخوردار است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی آمار دانش آموزان استان تهران را حدود 2 میلیون دانش آموز برآورد کرد و افزود: در حال حاضر 70 درصد مدارس سطح استان تهران از ایمنی مناسب برخوردار است.

اکثر مدارس فرسوده در مناطق جنوبی تهران هستند

این نماینده مجلس دهم  با بیان اینکه اکثر مدارس فرسوده استان تهران در مناطق جنوبی و شهرستان‌های استان واقع شده، اضافه کرد: بر اساس برآوردها در حال حاضر حدود یک هزار مدرسه در تهران نیازمند تخریب و بازسازی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: با توجه به موج دوم جهش جمعیت دانش آموزی در سال‌های آتی، اتخاذ راهکارهای مناسب برای استان تهران یک ضرورت است، چراکه تراکم دانش آموزی در استان به هیچ عنوان مناسب نیست./

پایان پیام

برچسب ها: اخبار برگزیده، بافت فرسوده، بافت های فرسوده، بافتهای فرسوده، تجهیز، تجهیز مدارس

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد