نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1446880 تاریخ انتشار: 1398/12/03 18:43
موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

مکانیسم پیش فروش خودروسازان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید عده ای با استفاده از رانت های اطلاعاتی و به کارگیری ربات از خودروسازان خرید می کنند اما آن را در بازار و با قیمت های گزاف به فروش می رسانند.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدناصر موسوی لارگانی با انتقاد از مکانیسم پیش فروش خودروسازان، گفت: مردم از نحوه طرح‌های پیش فروش خودروسازان گلایه مند هستند زیرا ظرفیت ثبت‌نام‌ها ظرف چند ثانیه تکمیل شده و این خودروها به دست مصرف کننده واقعی نمی‌رسد.

افراد معمولی نمی‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد معمولی نمی‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند، افزود: شرکت‌های خودروسازی باید ساز و کارمناسبی برای طرح‌های پیش فروش پیش بینی کنند، تعلل آنها در تغییر نحوه ارائه خودرو به مردم جای تامل دارد.

وی اظهار کرد: عده‌ای با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی و به کارگیری ربات از خودروسازان خرید می‌کنند اما آن را در بازار و با قیمت‌های گران به فروش می‌رسانند و ازآنجایی که میان قیمت خودرو در بازار و نمایندگی شکاف عمیقی وجود دارد این افراد به راحتی می‌توانند به سودهای کلان دست یابد.

فروش ۴۰ هزار خودرو در عرض چند ثانیه در طرح های پیش فروش جای تامل دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فروش ۴۰ هزار خودرو در عرض چند ثانیه در طرح های پیش فروش جای تعجب داشته و به بررسی نیاز دارد./

برچسب ها: اخبار برگزیده، بازار خودرو، بازارخودرو

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد