نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1467283 تاریخ انتشار: 1399/01/01 23:15
برزگر کلشانی مطرح کرد ؛

بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست شورای حکام که درباره برجام

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اروپا در هر قالبی ایران را به اجرای مکانیسم ماشه تهدید می کند در حالی که باید آمریکا را به این قرارداد بازگرداند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ شهروز برزگر کلشانی با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست شورای حکام که درباره برجام صادر شد، گفت: صرف نظر از قسمت های تکراری در این بیانیه که درباره خروج آمریکا از برجام بود اما هچگاه تأثیری نداشت، بخش هایی از این بیانیه مجددا تهدید ایران محسوب می شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها دائما ایران را به استفاده از مکانیزم ماشه تهدید می کنند، گفت: بر این اساس تروئیکای اروپا یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس قصد دارند با شکایت از ایران، پرونده را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع دهند که در آنجا نیز سوال درباره تمدید تعلیق تحریم های سازمان ملل به گونه ای مطرح می شود که به جای اینکه روسیه یا چین آن را وتو کرده و تعلیق تمدید شود، آمریکا آن را وتو می کند و تعلیق تمدید نخواهد شد.


وی ادامه داد: اروپا مجددا به تهدیدهای ضمنی ایران درباره برجام ادامه داده است و قصد دارند مکانیسم ماشه را تا مهر 99 فعال کنند که البته بعد از آن نیز کارایی نخواهد داشت چرا که در آن زمان باید رأی مثبت تمام کشورهای عضو شورای امنیت را داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مکانیسم ماشه نیز از آنجایی که ما همواره تحریم بوده ایم و بعد از این نیز تحریم می شویم کارایی خاصی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: اگر اروپا قصد دارد برجام را زنده نگاه دارد نباید ما را با مکانیسم ماشه تهدید کند بلکه باید نسبت به بازگرداندن آمریکا به برجام تلاش کند که جمهوری اسلامی نیز به این موارد دل نبسته است بلکه تلاش دارد از طرق دیگری کشور را تقویت کند./

پایان پیام

برچسب ها: آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد