نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1503747 تاریخ انتشار: 1399/02/01 13:00
ذوالقدر مطرح کرد ؛

لزوم حمایت از وضعیت معیشتی زنان سرپرست خانوار در شرایط کنونی کشور

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات معیشتی زنان سرپرست خانوار در بحران کرونایی کشور از مراجع ذی ربط خواست که پرداخت کمک معیشتی این افراد در اولویت قرار گیرد.

ایسنا؛ سیده فاطمه ذوالقدربا تاکید بر لزوم حمایت از وضعیت معیشتی زنان سرپرست خانوار در شرایط کنونی کشور، اظهار کرد: به دنبال مشکلات معیشتی و اقتصادی نامه‌نگاری‌هایی در این باره داشته‌ایم و این افراد را به سازمان بهزیستی و کمیته امداد معرفی کرده‌ایم ولی هنوز اقدامی نشده که به موضوع مطلوبی منتج شود. ما درخواست این را داریم که پرداخت کمک معیشتی زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار گرفته و هرچه سریع‌تر انجام شود.

وی ادامه داد: اکنون مدتی است که از آغاز شیوع کرونا ویروس می‌گذرد و با توجه به تعطیلی بازارچه‌های فصلی و نمایشگاه‌های شب عید کار این زنان سرپرست خانوار نیز تعطیل شد و این عزیزان دیگر نمی‌توانند حتی در منزل نیز کار کنند و در نتیجه مشکلات معیشتی آنها افزایش پیدا کرده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم در اولویت قرار گرفتن پرداخت بسته‌های حمایتی به زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: این افراد شناسایی شده و آمار آنها مشخص است. پیش‌تر اطلاعات این عزیزان را برای پرداخت بسته‌های معیشتی ارائه کرده بودیم، اما هنوز این افراد در نوبت بوده و بلاتکلیف هستند. تعداد این عزیزان زیاد بوده و به همین دلیل در نوبت قرار می‌گیرند تا به عنوان زن سرپرست خانوار شناخته شده و کمک معیشتی دریافت کنند. لازم است هرچه سریع‌تر به مشکلات معیشتی این عزیزان توجه شود، چرا که آنها سرپرست خانواده و کودکان خود هستند و در این شرایط بحرانی با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

انتهای پیام
 

برچسب ها: آموزش زنان، اخبار برگزیده، حوزه زنان، خانوار، درآمد خانوار، سبد غذایی خانوارها، سرپرست

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد