نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1518141 تاریخ انتشار: 1399/02/17 15:55
ابوترابی مطرح کرد ؛

حمایت ها در زمان کرونا ناشی از فرهنگ ایثار و شهادت

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس معتقد است فرهنگ غنی ایرانی باعث شد بدون هیچ تفاوتی با مبتلایان به کرونا رفتار شود در حالی که هر روز شاهد فوت سالمندان کرونایی در پشت در بیمارستان های اروپا و آمریکا به علت عدم پذیرش آنها هستیم.

خبرگزاری خانه‌ملت ابوالفضل ابوترابی؛ در واکنش به رفتار کشورهای غربی با بیماران کرونایی شهروند این کشورها، گفت: بحران کرونا فرصتی بود که پرده مخملی بسیار زیبا و بزک شده غرب بیفتد و چهره واقعی آنها را به نمایش بگذارد.

ابوترابی در ادامه با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در ایران و کشورهای غربی به یک میزان بود اما نوع رفتارها متفاوت، عنوان کرد: غربی ها با تمام ادعای ابرقدرتی و توانایی در علم پزشکی نتوانستند کاملا بیماران خود را تحت پوشش قرار دهند و این در حالی است که در کشورمان علیرغم تحریم شاهد بودیم که چگونه به بیماران در آرامش رسیدگی می شد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: به لحاظ معیشتی نیز مردم در کشورهای غربی از همان روزهای اول بحران، شروع به غارت فروشگاه ها کردند و دولت نتوانست مواد غذایی را به سرعت برای آنها تأمین کند در حالی که چنین مشکلاتی در ایران به وجود نیامد.

ابوترابی ادامه داد: امروز به درجه ای از تولید ماسک و اقلام بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا رسیده ایم که می توانیم آنها را صادر کنیم اما کشورهای مدعی قدرت و توانایی امروز در فرودگاه های خود این اقلام را از یکدیگر به سرقت می برند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه اقدامات گروه های جهادی برای تأمین معیشت اقشار آسیب پذیر را حاصل فرهنگ غنی کشورمان دانست و افزود: مردم ایران با رزمایش ها و پویش های جهاتی بدون اینکه موظف باشند و تنها به صورت داوطلبانه معابر را ضدعفونی کرده و به بیمارستان ها رفته و از بیماران مراقبت می کنند.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در پایان تمامی حمایت ها در زمان کرونا را ناشی از فرهنگ ایثار و شهادت عنوان و اظهار کرد: در حالی که در جمهوری اسلامی سبد کالا میان نیازمندان توزیع می شد و افراد مسن مبتلا به کرونا با عزت تیمارداری می شدند، در کشورهای غربی بخشنامه شد که افراد مسن به بیمارستان پذیرش نشده و دم در بیمارستان فوت می کردند حتی جنازه های شهروندان خود را در قبرهای دسته جمعی دفن می کردند در حالی که در ایران حوزویان، متوفیان کرونا را به بهترین نحو و با عزت خاکسپاری می کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها: اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، بهبود معیشت، بیماری کرونا، متحدان اروپایی آمریکا، ویروس کرونا

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد