نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1547614 تاریخ انتشار: 1399/03/21 10:00
علی پور خنکداری مطرح کرد ؛

اصلاح و نوسازی شبکه انتقال برق

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس گفت: وزارت نیرو باید با اصلاح و نوسازی شبکه انتقال از هدررفت برق جلوگیری کند. زیرا در حال حاضر بسیاری از روستاها با مشکل برق رسانی روبه رو هستند.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛  کمال علی پور خنکداری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 خردادماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از دکترقالیباف رئیس مجلس به دلیل در دستور قرار دادن بررسی مشکلات اقتصادی کشور، درباره گزارش وزیر نیرو گفت: اگرچه شعار این روزهای دولت کاهش مصرف برق است اما در تحقق این موضوع باید به شبکه فرسوده برق نیز توجه شود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل فرسودگی شبکه انتقال، برق زیادی هدر می رود، افزود: وزارت نیرو باید با اصلاح و نوسازی شبکه انتقال از هدررفت برق جلوگیری کند. زیرا در حال حاضر بسیاری از روستاها با مشکل برق رسانی روبه رو هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه حتی برخی از روستاها با 20 خانوار برق ندارند، اظهار کرد: باید به انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی باد و خورشیدی توجه ویژه شود در برنامه ششم توسعه نیز به این ظرفیت مناسب اشاره شده است.

وی  درباره مشکلات آب کشور، اضافه کرد: سلامت آب یکی از مهم ترین مسائل است چرا که به دلیل فرسوده بودن تصفیه خانه ها از یک سو آب بسیاری هدر می رود و از سوی دیگر آب شرب بهداشتی تامین نمی شود./

پایان پیام

برچسب ها: اخبار برگزیده، ایستگاه برق، بحران برق، برق، برق رسانی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد