نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1554446 تاریخ انتشار: 1399/03/31 08:00
دنیا مالی مطرح کرد ؛

حل مشکل مسکن با جریان پولی مالی

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس گفت:مردم برای دریافت مجوزهای لازم برای ترخیص کالا از گمرک و امور مربوط به تولید و ... باید روزها به بخش های مختلف مراجعه کنند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ احمد دنیا مالی با بیان اینکه برای پیروزی جنگ اقتصادی باید رفتارهای بوروکراتیک اداری اصلاح شود، گفت:‌ مردم برای دریافت مجوزهای لازم برای ترخیص کالا از گمرک، ‌احداث شرکت و کارگاه تولیدی، امور مربوط به تولید و ... باید روزها به بخش‌های مختلف مراجعه کنند در حالی که مقام معظم رهبری به ایجاد «قرارگاه» برای جنگ اقتصادی اشاره داشتند.

وی ادامه داد: باید بپذیریم در این شرایط با جایگزین کردن مدیران جوان خیلی سریعتر و قویتر می‌توانیم مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم زیرا اکثر مدیران ما ریسک‌پذیر نبوده و از نظارت دستگاه‌های نظارتی احساس نگرانی دارند.

دنیا مالی با بیان اینکه رونق در حوزه مسکن می‌تواند بخشی از اشتغال را فعال کند، بیان کرد: حوزه مسکن اکنون به دلیل نبود سرمایه راکد شده و این موضوع بیکارهایی را در بخش‌های وابسته مانند فولاد، سیمان، کاشی و لوازم بهداشتی ایجاد کرده است.

حل مشکل مسکن با جریان پولی مالی

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس افزود: اقتصاد مسکن مرتبط به بانک‌هاست و بانک‌ها با شارژ پول در حوزه مسکن می‌توانند، بیش از صد مجموعه تولیدی را فعال کنند. باید تامین مسکن را در کشور با جریان پولی مالی حل کرد، اینکه وزارت راه و شهرسازی با گرفتن زمین ساخت و ساز را انجام دهد تنها مشکلات بیشتری را بوجود می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه با سود بیش از 20 درصد وام‌ها هیچوقت یک زوج صاحب ملک نمیشوند، اظهار کرد: در همه دنیا مسکن به عنوان یک چتر حمایتی برای خانواده لحاظ می‌شود و به زوج‌ها وام‌هایی با باز پرداخت 30 ساله و سود بسیار کم میدهند اما در ایران رقم وام برای خرید یک دهم خانه هم کافی نیست و آن زمان از سوی دیگر می‌گویند چرا جمعیت کشور به سمت پیری میرود.

دنیا مالی ضمن تاکید براینکه با حمایت مالی از زوج‌ها بوسیله ارائه تسهیلات صفر درصد و بلند مدت می‌توان مشکل مسکن را حل کرد، تصریح کرد: دولت با مداخله در امور ساخت و ساز مسکن باعث شده تا کار به درستی پیش نرود./

پایان پیام

برچسب ها: اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، بنیاد مسکن، تأمین مسکن

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد