نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1559626 تاریخ انتشار: 1399/04/08 18:00
حدادی مطرح کرد ؛

مدیریت جامع شهری دغدغه مردم و کمیسیون امورداخلی

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس معتقد است اگر به موقع آسیب های اجتماعی بررسی شوند می توان از بروز بحران های امنیتی جلوگیری کرد.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ علی حدادی  با اشاره به اولویت‌های کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس یازدهم، اظهار داشت: اولویت اول کمیسیون، اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است، همچنین اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

حدادی با بیان اینکه انتخابات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برعهده مجلس است، بیان کرد: نظارت انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی نیز در اختیار شورای نگهبان است.

مدیریت جامع شهری دغدغه مردم و کمیسیون امورداخلی کشور است

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: مدیریت جامع شهری دغدغه مردم است، دیگر اولویت مهم کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس است که در این دوره اقدامات مناسبی انجام خواهد شد.

حدادی با بیان اینکه مطالبه‌گری کمیسیون امورداخلی کشور وشوراهای مجلس از وزیر کشور دیگر وظیفه این کمیسیون است، ادامه داد: در بخش‌های مختلف این مطالبه وجود خواهد داشت، یکی از مطالبات جدی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس این است که وزیر کشور به جهت مباحث مرتبط با کمیسیون از جمله قاچاق کالا، قانون احزاب، سمن‌ها، NGO ها و مجموعه دهیاری‌‎ها و شهرداری‌ها که ارتباط مستقیم با وزارت کشور دارد، به کمیسیون پاسخگو باشد.

بررسی به‌موقع آسیب‌های اجتماعی مانع از بروز بحران می‌شود

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کنار این مسائل، مجموعه امنیت داخلی و مدیریت بحران نیز مرتبط با وزارت کشور و کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس است، گفت: یکی از مباحثی که در کمیسیون طرح شد، این است که آسیب‌شناسی اجتماعی صحیح انجام شود.

وی با بیان اینکه اقدام به‌موقع و بررسی آسیب‌های اجتماعی مانع از بروز بحران می‌شود، افزود: باید بخش‌های مختلف جامعه مورد توجه قرار گیرد تا آسیب‌های اجتماعی و مسائل دیگر به بحران امنیتی تبدیل نشود.

کمیسیون از دستگاه‌های ذی‌ربط مطالبه‌گری جدی خواهد داشت

حدادی با بیان اینکه رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها عضو "شاک" یعنی شورای امنیت کشور است، اظهار داشت: این کمیسیون جایگاه مهمی دارد و باید به مسائل حوزه خود دقت ویژه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه مدیریت جامع شهری یکی از مباحثی است که باید بطور جدی در کمیسیون بررسی و به نتیجه مطلوبی برسد، گفت: اگر در موضوع قاچاق کالا به طور جدی کمیسیون وارد شود، می‌تواند تا حد بسیار زیادی موثر باشد.

وی گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط به کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس باید پاسخگویی لازم را داشته باشند زیرا مطالبه‌گری جدی در کمیسیون خواهیم داشت تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها: آسیب شناسی، آسیبهای اجتماعی، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اجتماعی، اخبار برگزیده

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد