نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1561552 تاریخ انتشار: 1399/04/11 11:00
حسینی کیا مطرح کرد ؛

رشد نرخ ارز و کاهش عرضه خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی مجدد خودرو، رشد نرخ ارز، نقدینگی سرگردان و کاهش عرضه چارچرخ ها را از جمله دلایل افزایش قیمت خودرو برشمرد.

 خبرگزاری خانه ملت‌ ؛  سیدجواد حسینی کیابا انتقاد از افزایش قیمت مجدد خودرو، گفت: مادامی‌که نقدینگی سرگردان موجود در جامعه به سمت تولید سوق داده نشود و بخش دلالی و سفته بازی اعتبارات را ببلعد، وضعیت صنعت نه تنها بهبود نمی‌یابد بلکه روز به روز بدتر نیز می شود.

حضور مافیا موجب مشکلات صنعت خودروسازی و نابسامانی بازار چارچرخ‌ها شد
وی  افزود: دولت باید با ایجاد زیرساخت‌های مناسب نقدینگی سرگردان موجود در کشور را به سمت رونق تولید هدایت کند درغیر این صورت سیل این اعتبارات موجب نابودی بیشتر بازار سکه، ارز، خودرو و مسکن خواهد شد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی حضور مافیا در خودروسازی را یکی دیگر از دلایل مشکلات این صنعت و نابسامانی بازار چارچرخ‌ها دانست و اظهار کرد: از آنجا که مافیاها در حوزه واردات قطعات موردنیاز تولید خودرو، فعالیت چشم گیری دارند، دستگاه‌های امنیتی و قوه قضاییه باید با جدیت به میدان آمده و با سودجویان برخورد کند.

رشد نرخ ارز و کاهش عرضه خودرو گرانی چارچرخ ها را رقم زد


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: برخی از این مافیاها در شرکت های خودروسازی سهم دارند، بنابراین خودروسازان نمی توانند اقدام مناسبی برای برخورد با آنها انجام دهد.

وی  رشد نرخ ارز و کاهش عرضه خودرو در هفته‌های اخیر را یکی دیگر از دلایل گرانی چارچرخ‌ها برشمرد و ادامه داد: اگرچه قیمت خودرو در ماه گذشته، کاهش چند میلیونی را تجربه کرد اما این روند تداوم نداشت و با گرانی دلار و کاهش عرضه، مجدد صعودی شد./

پایان پیام
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، ارز، ارز و پول، افزایش قیمت خودرو، بازار خودرو، بازارخودرو

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد