نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1563266 تاریخ انتشار: 1399/04/15 07:00
ساعدی مطرح کرد ؛

"اقتصاد مقاومتی" و فعال شدن ظرفیت های داخلی

نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان معتقد است اگر ظرفیت های داخلی کشور فعال شوند؛ قطعا اقتصاد مقاومتی محقق خواهد شد.

خبرگزاری خانه ملت؛ قاسم ساعدی  به مغفول ماندن مسئله مهم اقتصاد مقاومتی، اشاره کرد و گفت: مسئله اقتصاد مقاومتی، مسئله‌ای بسیار با اهمیت بوده که رهبر معظم انقلاب در این سالیان اخیر بارها و بارها روی آن تاکید داشتند، اما متاسفانه دولتمردان به این مقوله مهم و با ارزش توجه خاصی نکردند.

قاسم ساعدی در ادامه افزود: دولتمردان به جای اینکه وقت خود را روی فعال کردن ظرفیت‌های داخلی صرف کنند تا اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی محقق شود، اما از این مهم را غافل شدند و نگاه خود را به سمت غربی‌ها معطوف کردند که البته غربیها هم هیچ منفعتی برای ملت ما نداشتند.

نماینده مردم هویزه و دشت آزادگان به عدم روابط تجاری دولت با کشورهای همسایه اشاره و تاکید کرد: دولت می‌توانست در این 7 سال گذشته روابط تجاری خود را با کشورهای همسایه گسترش بدهد تا از همین طریق منافع اقتصادی کشور ما تامین شود.

وی  در ادامه افزود: متاسفانه؛ دولت از ارتباط با همسایگان برای گسترش روابط تجاری که منافع اقتصادیمان را تامین می‌کردند غفلت کرد و همین گونه مسائل باعث شکلگیری چنین وضعیت اقتصادی در کشورمان شد.

ساعدی تصریح کرد: باید برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی همه ظرفیت‌های داخلی را فعال کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها: آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، احیای واقعی شورای اقتصاد، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد