نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1568626 تاریخ انتشار: 1399/04/23 20:00
دلخوش اباتری مطرح کرد ؛

توجه مجلس به ارتباط با سایر کشورها، شرایط بین المللی، اقتصادی و نوع تحریم ها

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر انقلاب در دیدار تصویری با نمایندگان، گفت: مجلس باید به ارتباط با سایر کشورها، شرایط بین المللی، اقتصادی و نوع تحریم ها توجه کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ کاظم دلخوش اباتری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که از طریق ویدئوکنفرانس با نمایندگان مجلس صورت گرفت، گفت: رهبری معظم انقلاب بر محورهای مختلفی تاکید داشتند اما بحث اصلی فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با مسائل اقتصادی مردم بود.

کاظم دلخوش اباتری افزود:رهبری معظم انقلاب با تجلیل چندین‌باره از خدمات و فداکاری‌های کادرهای درمانی در زمینه بیماری کرونا که بعضی از آنها نیز در راه خدمت به مردم جان باختند بر پیگیری مسئولان، مجلس و دولت در حل مشکلات مردم تاکیدکردند.

دلخوش با اشاره بر تاکید رهبری معظم بر تعامل دولت و مجلس ،ادامه داد:در مورد تعامل دولت و مجلس در مورد مسائل اقتصادی و مشکلات اساسی اقتصادی مردم را توجه دادند.رهبری فرمودند که مجلس یازدهم مجلس انقلابی و مجلس جوانی است از گروه تشکیل شده است؛گروه‌های جوان ؛گروه هایی که مدیر هستند و گروه‌هایی که با تجربه هستند و تجربه گذشته را دارند، باید به هر حال از ظرفیت این سه گروه استفاده شود.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی رهبری مجلس یازدهم را مجلسی قوی با حضور جوانان کاربلد و مدیران باسابقه در ادوار گذشته معرفی کردند که این موضوعات بیش از پیش وظیفه نمایندگان مجلس را سنگین می کند تا مجموعه ای کارآمد را ایجاد کنند.

کاظم دلخوش اباتری با بیان اینکه رهبری تاکید کردند که توهین و نسبت بدون علم به دولتمردان جایز نیست،خاطرنشان کرد: به نظرم باید شیوه نوینی را در مجلس دنبال کنیم، اما هنوز نتوانستیم گامی برداریم؛ ضمن اینکه مقام معظم رهبری توصیه کردند مجلس از بعد نظارتی خودش درست استفاده کند،اما توهین نکند و خواست مردم را جدی پیگیر باشد.

دلخوش با اشاره به دو موضوع مرکز پژوهشهای مجلس و مرکز نظارت بر رفتار نمایندگان،اظهار کرد:رهبر معظم انقلاب بر موضوع نظارت بر رفتار نمایندگان بسیار تاکید داشتند؛همچنین استفاده از جایگاه تخصصی مرکز پژوهش های مجلس اهتمام داشتند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در زمینه های مختلف صحبت کردند؛همیشه فرمایشات مقام معظم رهبری همینطور دقیق است و حرف های امروز و دیروز نیست .همیشه حرف های خوبی می زنند اما به متاسفانه صحبت‌های مقام معظم رهبری فقط در گوشه تلویزیون نوشته می شود و عمل نمی شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد:در حال حاضر در سال جهش تولید هستیم باید ببینیم چقدر توانستیم در این راستا قدم برداریم و چقدر امکانات داریم. مجلس به ارتباطات ما باسایر کشورها،شرایط بین‌المللی اقتصادی کشور و نوع تحریم ها باید توجه کند و اگر بخواهد پویایی خودش را نشان دهد باید به مسائل مورد تاکید رهبری توجه کند./

برچسب ها: آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، بیانات رهبری، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب، رهبر کبیر انقلاب، پویاسازی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد