نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1574230 تاریخ انتشار: 1399/05/04 08:00
عباس زاده مشکینی مطرح کرد ؛

اهداف پشت پرده اتحادیه اروپا در اجرای طرح الحاق کرانه باختری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد دیپلمات های ارشد اروپایی دریافته اند اکنون زمانی نیست که بخواهند در جنایت جدید اشغالگران صهیونیستی شریک شوند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ محمود عباس‌زاده مشکینیدر رابطه با اهداف پشت پرده اتحادیه اروپا در راستای جلوگیری از اجرای طرح الحاق کرانه باختری، گفت: پس از رونمایی از طرح مذکور، شاهد موضع گیری های منفی از سوی سازمان ملل متحد و روسیه علیه صهیونیست ها هستیم از این رو اروپایی ها نیز نمی خواهند از این قافله جا بمانند.

وی  در این راستا، اظهار کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد داشت چندی پیش این طرح را عملیاتی کند اما فشارهای بین المللی موجب به تعویق افتادن آن شد؛ در واقع باید اذعان کرد این طرح هیچگاه محقق نخواهد شد و موجب شکست دیگری برای متجاوزان اسرائیلی می شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین نباید فراموش کرد برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبت به اجرای این طرح از سوی رژیم صهیونیستی موضوع گیری سخت گیرانه‌تری کرده و حتی خواستار اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه تل‌آویو شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دیپلمات‌های ارشد کشورهای اروپایی به خوبی دریافته اند اکنون زمانی نیست که بخواهند در جنایت جدید اشغالگران صهیونیستی شریک شوند از این رو دست به اقدام یاد شده زده اند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یازده وزیر امور خارجه اروپایی طی نامه‌ای به جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار انجام اقدامات لازم به منظور جلوگیری از فعالیت‌های اسرائیل در اراضی اشغالی و اجرایی کردن طرح الحاق شدند.

پایان پیام

برچسب ها: آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، فلسطین، فلسطین اشغالی، فلسطینیان

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد