نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1580126 تاریخ انتشار: 1399/05/12 17:00
علیرضا بیگی مطرح کرد ؛

اصلاح قانون انتخابات اولویت کمیسیون امورداخلی و شوراها

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در هر سه حوزه انتخاباتی، یعنی ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا باید اصلاحاتی با نگرش کوتاه مدت انجام شود به نحوی که اصلاحات قابل اجرا در انتخابات ۱۴۰۰ باشد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ احمد علیرضا بیگی با اشاره به اینکه اصلاح قانون انتخابات یکی از اولویت کمیسیون امورداخلی و شوراها است، گفت: در کمیسیون دو کارگروه برای اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا و قانون انتخابات ریاست جمهوری و مجلس تشکیل شده است، علاوه بر این اقدام از سوی دولت لایحه قانون جامعه انتخابات به مجلس ارسال شده که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی  بیان کرد: در دوره دهم مجلس کا مفصلی در ارتباط با اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، شورای نگهبان به برخی از مصوبات ایراد گرفته و برخی تایید نهایی شد، از این رو باید مصوبات ابتر مجدد بررسی، اصلاح و برای تصویب به صحن ارسال شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه برای اصلاح قانون انتخابات باید تمام اقدامات تجمیع شود، اظهار داشت: در هر سه حوزه انتخاباتی، یعنی ریاست جمهوری، مجلس و شوراهای شهر و روستا باید اصلاحاتی با نگرش کوتاه مدت انجام شود به نحوی که اصلاحات قابل اجرا در انتخابات 1400 باشد.

وی  تصریح کرد: این اصلاحات باید بیشتر ناظر بر حقوق مردم باشد و از سوی دیگر به نحوی اعمال شود که حقی از انتخاب شونده ضایع نشود، همچنین کسانی به عنوان نماینده مردم در مجلس و شوراهای شهر و روستا راه پیدا کنند که استحقاق مسئولیت ها را داشته باشند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: در حوزه های ارزیابی و تعیین صلاحیت و همین طور نظارت بر اجرای انتخابات باید تقسیم بندی شده اصلاحاتی انجام دهیم که بتواند ضامن حفظ حقوق مردم باشد.

وی  مطرح کرد: در موضوع انتخابات شوراهای شهر و روستا باید به اصالت احزاب توجه شود و بر این مبنا انتخابات را به صورت تناسبی برگزار کنیم به نحوی که همه آحاد مردم از هر سلیقه فکری و هر گفتمانی احساس کننده از جانب آنها در شورای شهر و روستا نمایندگانی دارند که اراده آنها را جاری خواهد کرد./

پایان پیام

 

برچسب ها: اخبار برگزیده، اصلاح شرایط نامزدهای انتخابات، الکترونیکی کردن انتخابات، انتخابات

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد