نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1611208 تاریخ انتشار: 1399/07/01 15:00
آوایی مطرح کرد ؛

دوران دفاع مقدس باعث سرمایه سازی نیروی انسانی برای کشور

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است تنها با روحیه ای همچون روحیه فرماندهان دوران دفاع مقدس است که می توان در جنگ اقتصادی امروز بر تحریم ها فائق آمد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سیداحمد آوایی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: دوران دفاع مقدس باعث سرمایه سازی نیروی انسانی برای کشور شد.

وی  بر همین اساس تصریح کرد: شرایط زمان جنگ تحمیلی به گونه ای بود که خود مسئولان با اشرافی گری مبارزه می کردند و ساده زیستی آنها در روحیه جامعه و به خصوص رزمندگان تأثیر داشت.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در دفاع مقدس هیچ کس با انگیزه مادی وارد جنگ نشد و تمام انگیزه آنها معنوی بود، عنوان کرد: این ساده زیستی، اخلاص و تدبیر باید امروز نیز در روحیه مسئولان باشد تا بتوان در شرایط جنگ اقتصادی کنونی نیز سرمایه سازی برای امروز و آینده داشته باشیم.

آوایی با تأکید بر اینکه نوع برخورد و زندگی مسئولان تأثیر مستقیم بر روحیه مردم دارد، خاطرنشان کرد: سرمایه سازی مستلزم کار فرهنگی است و می توان در شرایط کنونی نیز به جوانان و نخبگان امیدوار بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: شرایط جنگ اقتصادی کنونی و تحریم ها بسیار به زندگی مردم فشار آورده است اما اگر روحیه مسئولان همچون فرماندهان دوران دفاع مقدس باشد، می توانند مردم را با خود همراه کرده و با تحریم های مقابله کنند./

پایان پیام

 

برچسب ها: آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، دفاع مقدس

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد