نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1612574 تاریخ انتشار: 1399/07/02 22:00
در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

مخالفت مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه مصون سازی کشور از تحریم ها

نمایندگان مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه مصون سازی کشور از تحریم ها در جلسه امروز مخالفت کردند.

  خبرگزاری خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از اظهارات روح الله متفکرآزاد درباره علت تشکیل کمیسیون ویژه مصون سازی کشور از تحریم ها (کمیسیون ویژه باشگاه تحریمی ها) با 100 رأی موافق، 85 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن با تشکیل این کمیسیون مخالفت کردند.

وی  با اشاره به اینکه در این هفته شاهد حرکت دشمن در سازمان ملل برای فعال کردن مکانیزم هایی برای تشدید تحریم ها علیه ایران بودیم، گفت: دشمن از هیچ تلاشی در این سال ها برای اعمال فشار علیه ما مضایقه نکرده و تا هرجایی که توانسته فشار وارد کرده است.

متفکرآزاد نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: تنها در بخش هایی نتوانسته علیه ایران فشار وارد کند که آن قسمت ها مصون شده بودند، دوران دور زدن تحریم ها تمام شده و به اعتقاد کارشناسان باید ایران در مقابل تحریم ها مصون کرد تا امکان اعمال فشار از دست دشمنان خارج شده و این یک فاز جدید است.

متفکرآزاد تصریح کرد: این دیدگاه برگرفته از نظر مقام معظم رهبری درباره مصون سازی کشور مقابل تحریم ها است، ما باید بتوانیم از تحریم ها به عنوان یک فرصت برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه 25 کشور بزرگ و کوچک به مدل های مختلف در دنیا تحریم شده اند، گفت: البته تحریم ها با یک مدل انجام نشده و همه کشورها برای خروج از تحریم هزینه یکسانی پرداخت نمی کنند اما می توان از این موضوع استفاده کرد.

متفکرآزاد نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: ما دارای 15 کشور با 600 میلیون جمعیت در اطراف خود هستیم که 85 درصد تجارت ما هم از طریق همین کشورهای همسایه انجام می شود. بنابراین 2 میلیارد نفر جمعیت تحریم شده در دنیا وجود دارد که می توان از آن به عنوان یک پایگاه در دنیا استفاده کرد.

وی اظهار کرد: تشکیل این کمیسیون مغایرتی با عملکرد دیگر کمیسیون ها در مجلس ندارد، بخشی از کار کمیسیون ویژه مصون سازی کشور از تحریم ها، دیپلماسی و بخش های دیگر فرهنگی و سیاسی است./

پایان پیام

برچسب ها: آمریکا، آمریکا و اروپا، آینده تحریم های اقتصادی در اقتصاد جهانی، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد