نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 1638747 تاریخ انتشار: 1399/11/15 21:00
حق وردی مطرح کرد ؛

فرصت مجلس به معلمان قرآن و پرورشی برای استخدام

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش با اشاره به مصوبه صحن علنی مجلس، گفت: با تصویب این طرح معلمان قرآنی و امور فرهنگی و پرورشی نیز می توانند در آزمون استخدامی نهضتی ها شرکت کنند.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ حسین حق وردی با اشاره به مصوبه این هفته مبنی بر مجوز حضور معلمان قرآن و پرورشی برای شرکت در آزمون استخدامی نهضتی‌‎ها، عنوان کرد: بر اساس این مصوبه، معلمان قرآنی و امور فرهنگی و پرورشی (طرح امین) می‌توانند همزمان با برگزاری آزمون آموزشیاران نهضتی و شرکتی در این آزمون به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

نماینده مردم شهریار و قدس و ملارد در مجلس افزود: پس از قبولی در آزمون، واجدالدین شرایط می‌توانند پس از طی یک دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و دارا بودن شرایط لازم به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآیند.

حق وردی با اشاره به کمبود حدود 200 هزار معلم در وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: در همین راستا طرح جامع ساماندهی معلمان آموزش و پرورش در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در دست بررسی است و نهایتا طرحی بر اساس نیازهای آموزش و پرورش برای همه گروه‌های غیررسمی تدوین خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در این طرح همه جوانب شرایط استخدام دیده خواهد شد،گفت: با توجه به در پیش بودن سونامی بازنشستگی در آموزش و پرورش و همچنین ادامه روند افزایش جمعیت دانش آموزی در کشور، مقتضیاتی همچون کمبود معلمان در مناطق محروم، مناطق روستایی، مقطع معلم و جنسیت آن مد نظر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: به دلیل همین کمبود معلم، عزم کمیسیون بر این است که این طرح جامع ساماندهی هرچه سریع‌تر تدوین و راهی صحن علنی مجلس شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: البته این جذب‌ها قطعا با در نظر گرفتن ورود معلمان از کانال دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی خواهد بود./

پایان پیام

برچسب ها: آموزش و پرورش، آموزشی، اخبار برگزیده، استخدام معلمان، بازنشستگان صندوق فولاد کشور

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد