نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 845672 تاریخ انتشار: 1392/03/21 09:05

دریافت هزینه از والدین جهت هوشمندسازی مدارس خلاف قانون است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تأکید بر اینکه آموزشی سنتی در مدارس باید جای خود را به آموزش های پیشرفته بدهد، گفت: دریافت هزینه از والدین دانش آموزان جهت هوشمندسازی مدارس خلاف قانون است.

محمود نگهبان‌سلامی با انتقاد از اجرایی نشدن درست طرح هوشمندسازی مدارس در سال گذشته و سال جاری، گفت: به طور حتم با اجرای مناسب این طرح می‌توان زمینه سطح علمی و آموزشی مدارس را بسیار بالا ببرد.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس ، با تأکید بر اینکه آموزشی سنتی در مدارس باید جای خود را به آموزش‌های پیشرفته بدهد، افزود:‌ در لایحه بودجه سال ۹۲ حداقل ۲۵ درصد از منابع اجرای بند ۱۸ لایحه بودجه جهت تامین نوسازی و هوشمندسازی مدارس اختصاص داده شده است، از این رو دولت باید در سال جاری و سال آینده جهت اختصاص این اعتبار برنامه‌ریزی کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ادامه داد: در شرایطی که آموزش وپرورش در تامین ابتدایی‌ترین نیازهای خود به دلیل کمبود بودجه و کاهش اعتبارات با مشکلات جدی روبروست نمی‌توان امروز از هوشمندسازی مدارس حرفی به میان آورد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری دریافت هزینه هوشمندسازی مدارس از والدین دانش‌آموزان، تصریح کرد: دریافت هزینه از والدین خلاف قانون بوده و مسئولان مدارس باید از محل منابع خود در جهت اجرای این امور تلاش کنند.
به گزارش مجلس نیوز،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در آموزش وپرورش پشتوانه‌ای برای تربیت نیروی انسانی متخصص است و بدون‌شک آینده تحصیلی دانش‌آموزان به آن وابسته است، بنابراین مسئولان آموزشی موظف هستند تا اعتبارات لازم جهت تجهیز امکانات مناسب را در اختیار مدیران مدارس قرار دهند./

برچسب ها: اخبار برگزیده، اخبار مرکز، خواف، مدارس، نگهبان، هوشمند

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد