نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 858960 تاریخ انتشار: 1392/07/28 14:14

می توان به آینده مذاکرات هسته ای خوشبین بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر آمریکا و کشورهای اروپایی عضو گروه ۱+۵ تصور کنند که می توانند وارد بازی برد و باخت شوند، قطعا ایران نیز در مذاکرات به طور جدی و بر اساس منافع ملی خود وارد مذاکرات خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، محمدرضا باهنر در گفت و گو با ایسنا در نطنز در حاشیه زیارت امامزادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد(ع) واقع در شهر بادرود، پیرامون برگزاری نشست گروه ۱+۵ و ایران در ژنو اظهار کرد: باید منتظر نتایج این جلسه توسط کارشناسان کشورهای ۱+۵ و جمهوری اسلامی ایران ماند، ولی به نظر می‌رسد روال مثبتی از سوی دو طرف ماجرا جهت حل موضوع هسته‌ای ایران آغاز شده است.

وی ادامه داد: کشورهای ۱+۵ باید وارد بازی برد برد شوند تا بتوان به نتیجه‌ای که دلخواه طرفین باشد، رسید. اگر آمریکا و کشورهای اروپایی عضو گروه ۱+۵ تصور کنند که می‌توانند وارد بازی برد و باخت شوند، قطعا ایران نیز در مذاکرات به طور جدی و بر اساس منافع ملی خود وارد مذاکرات خواهد شد.

نائب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به علائم مثبت و فضای خوب حاکم بر جلسات، می‌توان به آینده مذاکرات خوشبین بود.

برچسب ها: 1+5، اخبار برگزیده، اخبار ویژه، مذاکرات، ژنو

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد