نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 881190 تاریخ انتشار: 1393/02/02 11:07

ضرورت شفاف سازی قرارداد فوتبالیست ها / باشگاه های متخلف پاسخگو باشند

رئیس کمیته فوتبال مجلس، با بیان اینکه مفاد تمامی قراردادها در فوتبال باید شفاف و مشخص باشد، گفت: مبالغ دریافتی فوتبالیست ها خارج از سقف قرادادها، نوعی فرار از بخش مالیاتی است و در صورت تخلف تمام باشگاه ها باید پاسخگو باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سید شریف حسینی در گفت وگو با خانه ملت، درباره مجموعه تخلفات احتمالی باشگاه پرسپولیس، گفت: اسناد و مدارک موجود در باشگاه پرسپولیس توسط وزارت ورزش و جوانان در حال بررسی است تا دلایل بدهی‌ها، نحوه قرارداد بازیکنان، پرداختی‌ها و موارد خارج از قراردادها مانند ماشین‌های بدون سند و مدرک که به بازیکنان داده شده مشخص شود.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان، کارشناسان و حساب‌رسانی برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرده است، ادامه داد: تا زمان اعلام نظر رسمی این کارشناسان هرگونه صحبت در این مورد نوعی پیش داوری است و باید در انتظار نتایج این تحقیقات و دلایل بدهی‌های بالای باشگاه پرسپولیس باشیم.

وی در ادامه افزود: این گروه از کارشناسان بعد از رسیدگی وضعیت باشگاه در سال‌های گذشته، شنیدن توضیحات مدیران سابق این مجموعه و بررسی اسناد و مدارک موجود در خصوص تخلفات باشگاه پرسپولیس و اینکه آیا ماشین های وارداتی قانونی بوده یاخیر، نظر نهایی را اعلام میکنند.

حسینی روشن شدن وضعیت مالیاتی مبالغ خارج از سقف قرارداد را امری ضروری دانست و تاکید کرد: ناظران مجلس با پیگیری از امیررضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان به دنبال روشن شدن هرچه سریع‌تر این موضوع و گزارش رسمی آن هستند.

رئیس کمیته فوتبال مجلس، با تاکید بر اینکه پیگیری تخلف تنها مربوط به باشگاه پرسپولیس نیست، تصریح کرد: مفاد تمامی قراردادها باید شفاف و مشخص باشد، چنانچه مبلغی خارج از سقف قرادادها باشد نوعی فرار از بخش مالیاتی محسوب شده و تمامی باشگاه ها در صورت تخلف باید پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: وزارت ورزش و جوانان، فراکسیون ورزش مجلس و کمیته فوتبال و فوتسال مجلس به جد دنبال بررسی دقیق این مسئله هستند تا بتوان فصل بعد در فضای سالم، فوتبال پاکی داشته باشیم.

برچسب ها: اخبار برگزیده، فوتبال، پرسپولیس

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد