نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 890113 تاریخ انتشار: 1393/03/24 09:12

فیلترینگ صفحات اجتماعی تنها راه حل نیست

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر اینکه با فیلترینگ صفحات اجتماعی تنها صورت مساله پاک می شود، گفت: باید راهکارهای نظارت بر این شبکه ها و کنترل این فناوری ها بررسی شود زیرا نمی توان استفاده از یک فناوری را به کلی ممنوع کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، اللهیار ملکشاهی در گفت وگو با خانه ملت،‌ درباره فیلترینگ صفحات اجتماعی در کشور،‌ افزود: امروزه به صورت‌های متفاوت می‌توان از وسایلی مانند فضای مجازی استفاده‌های زیادی کرد؛ این استفاده‌ها گاه در مسیر درست انجام‌ می‌گیرد و گاه برخی افراد از آن استفاده‌های نادرست دارند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: با فیلترینگ صفحات اجتماعی نمی‌توان صورت مساله را پاک کرد و باید راهکارهای نظارت بر این شبکه‌ها و کنترل این فناوری‌ها برای استفاده مطلوب مورد بررسی واقع شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، به ضرورت فرهنگسازی برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید این واقعیت را پذیرفت که نمی‌توان استفاده از یک فناوری را به کل ممنوع کرد بلکه ابتدا باید فرهنگسازی در نحوه استفاده از آن در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است چندی پیش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی گفت: ساز و کار فیلترینگ در کشور مشخص و شورای عالی مجازی حاکم بر این کمیته است، من نیز عضوی از این شورا هستم و تلاش می‌کنم با حفظ حرمت قانونی و توجه به فضای اخلاقی و فرهنگی راهکارهای استفاده درست از فضای اینترنت را به وجود آورم.

برچسب ها: اخبار برگزیده، صفحات اجتماعی، فضای مجازی، فیلترینگ

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد