نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 892370 تاریخ انتشار: 1393/04/10 10:40

بررسی مدیریت ناکارآمد، مهم ترین علت تفحص از سازمان چای

نایب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور گفت: بررسی مدیریت ناکارآمد سازمان چای مهم ترین علت تفحص از سازمان چای کشور است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، ایرج ندیمی نایب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور در گفت و گو با تسنیم با اشاره به جمع‌بندی گزارش این تحقیق و تفحص در هفته آینده، گفت: هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد که قرار است نتایج و محورهای آن جمع‌بندی شود.

وی با بیان اینکه ناکارآمدی مدیریت سازمان چای یکی از مهم‌ترین دلایل تفحص مجلس از این سازمان است، افزود: وضعیت نابسامان بازار چای کشور یکی از مواردی است که در گزارش اولیه تفحص از سازمان چای به ثبت رسیده است.

نایب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان چای با بیان اینکه دولت در مورد قیمت‌گذاری و مجلس نیز در زمینه تأمین مالی خرید تضمینی چای اقدامات قابل توجهی داشته‌اند، تصریح کرد: مشکلات بازار چای و این سازمان به مدیریت آن و نظام اداری مربوط است که به دلیل این مدیریت ضعیف، فرصت‌ها و ظرفیت‌های این سازمان از بین رفته است.

ندیمی اظهارداشت: در سال‌های گذشته کاهش قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای باعث بی‌انگیزه شدن چای‌کاران شد که آنها برای ادامه فعالیت‌شان به حمایت‌هایی از سوی سازمان چلای نیاز داشتند که در این زمینه اقداماتی از سوی این سازمان انجام نشد که امروز به عمده‌ترین مشکل بخش تولید صنعت چای تبدیل شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت بدون ثبات فعلی و نافرمانی نسبت به مقامات استانی در این سازمان باعث بر هم ریختگی بازار صنعت چای و نارضایتی مردم شده است که قصد داریم در این تحقیق و تفحص به این موارد نیز پرداخته شود.

برچسب ها: اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان چای

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد