نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 903591 تاریخ انتشار: 1393/06/29 08:39

پیگیری تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها و مراتع

عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها و مراتع گفت: با توجه به پدیده زمین خواری و تعرض به جنگل ها و استفاده ازمنابع ملی، لذا با شروع جلسات علنی مجلس نشست های فشرده تری برای به نتیجه رسیدن تفحص از سازمان جنگل ها و مراتع را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شرای اسلامی، ابوذر ندیمی در گفت وگو با خانه ملت،‌ درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع، افزود: متاسفانه روند برگزاری جلسه با کندی پیش می‌رود در حالی که انتظار آن است تا نسبت به برگزاری جلسات حساسیت بیشتری به خرج داده شود.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: البته ناگفته نماند که صدور احکام و تعطیلات مجلس نیز مزید بر علت شده و کار بررسی تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع را به تاخیر انداخته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت برگزاری جلسات فشرده‌تر برای تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع، تصریح کرد: بدون‌شک اکنون کارشناسانی برای نتیجه بخش بودن این گزارش به کار گرفته شده تا بتوان گزارش جامعی در این خصوص به دست آورد.

وی یادآور شد: پدیده زمین‌خواری و تعرض به جنگل‌ها و استفاده ازمنابع ملی به یک معضلی تبدیل شده و این در حالی است که بحث حفاظت و صیانت از جنگل‌ها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است لذا این توقع از هیات تحقیق و تفحص داریم تا جلسات بیشتری برای اخذ اطلاعات برگزار شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: با شروع کار تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع مباحثی درمورد مسایل تحقیق وتفحص تعریف شد و تقسیم کاری نیز صورت گرفت اما به هرحال پیشرفت کار نیز بسیار ضعیف است لذا امیدواریم با آغاز جلسات علنی مجلس هر هفته شاهد برگزاری جلسه تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع باشیم.

برچسب ها: اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص، سازمان جنگل ها و مراتع

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد