نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 905753 تاریخ انتشار: 1393/07/09 10:00

خشکسالی کمر کشاورزان هشترود را شکسته است

نماینده مردم هشترود در مجلس با بیان اینکه خشکسالی کمر کشاورزان این منطقه را شکسته است، بر لزوم تمدید مهلت پرداخت وام کشاورزان و اختصاص اعتبارات خسارت خشکسالی، سیل زدگی و سرمازدگی به کشاورزان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، غلامحسین شیری علی آبادی در نشست علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به وزرای راه و شهرسازی و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: من در این جا باید از این وزرا بابت تجهیز و افتتاح بیمارستان شهر هشترود تشکر کنم اما متاسفانه از زمان افتتاح تاکنون این بیمارستان فاقد هر گونه نیروی متخصص و کادر پزشکی است. از این رو متولیان مربوطه باید در جهت استخدام پرسنل برای خدمت به مردم اقدام کنند.

نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه خشکسالی کمر کشاورزان منطقه را شکسته است گفت: این افراد برای کشت پائیزی هیچ اعتباری ندارند از این رو بانکها باید برای حمایت از این افراد اقدام کنند زیرا اگر چنین روندی ادامه پیدا کند مهاجرت کشاورزان به شهرها تشدید می‌شود.

وی بر لزوم تمدید مهلت پرداخت وام کشاورزان و اختصاص اعتبارات خسارت خشکسالی، سیل زدگی و سرمازدگی به کشاورزان تاکید کرد و گفت: اگر مقدور است وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بانکها برای کشت پائیزی کشاورزان وامهایی را در نظر بگیرید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت نامطلوب راههای روستایی منطقه تصریح کرد: اخیرا معاون وزیر راه و شهرسازی از نزدیک منطقه را بازدید کرده اما هنوز پروژه های مذکور درباره راههای روستایی تعطیل است و سالیانه مسافران دچار تصادفات سهمگین و سختی می‌شوند.

برچسب ها: اخبار برگزیده، خشکسالی، کشاورزان

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد