نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 907970 تاریخ انتشار: 1393/07/22 16:37

افزایش قیمت بلیت قطارها به شرط بهبود خدمات

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش قیمت بلیت قطار به بهانه افزایش تعداد مشتری و بدون تغییر در کیفیت و نوع خدمات غیر قابل توجیه است وباید با افزایش نرخ های غیر منطقی و بدون برنامه برخورد شود.

خانه ملت؛ محمد دامادی در خصوص افزایش دوباره قیمت بلیت قطار ، گفت: با توجه به اینکه حمل و نقل ریلی از ایمن ترین وسایل تردد و حمل و نقل است و تمایل مردم به استفاده از این صنعت افزایش یافته رشد قیمتها به بهانه استفاده از این فرصت ،غیر قابل توجیه است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: شرط لازم برای افزایش قیمتها ارتقای کیفیت و نوع خدماتی است که از سوی ناوگان حمل و نقل ریلی به مردم ارائه می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه تغییری در ایمنی و کیفیت و نوع خدمات ناوگان حمل و نقل ریلی مشاهده نمی شود و اگر قیمتهاافزایش یابد غیرمنطقی و غیرقابل توجیه است باید با اینگونه رشد قیمت ها برخورد شود.

وی با یادآوری اینکه برنامه و تلاش دولت این است تا جلوی افزایش قیمت ها را بگیرد، ادامه داد: کنترل قیمت ها و پیشگیری از افزایش آنها موضوعی است که در صحبت های همه دولتمردان موکدا اعلام می شود بنابراین افزایش نرخ ها در حوزه حمل و نقل ریلی با این رویکرد در تضاد است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ناوگان ریلی از ایمن ترین وسایل حمل و نقل است اما در مقایسه با کشورهای رشد یافته کیفیت مورد انتظار را ندارد و مسئولان این بخش باید قبل از برنامه ریزی برای افزایش قیمتها در صدد رشد کیفی و کمی ناوگان ریلی کشور باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دامادی پیش از این گفته بود آنطور که مسئولان راه‌آهن اعلام کرده‌اند در فصل پاییز احتمال دارد بخشی از آزادسازی قیمت بلیت قطاربا افزایش 20 درصدی عملیاتی خواهد شد که بر این اساس قیمت‌های بلیت قطار طبق وعده مدیرعامل راه‌آهن از دور جدید پیش‌فروش بلیت‌های قطار که از 11 مهرماه آغاز شده است بین 2 تا 24 هزار تومان افزایش می‌یابد.

برچسب ها: اخبار برگزیده، بلیت قطارها، حمل و نقل ریلی، خدمات

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد