نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 913656 تاریخ انتشار: 1393/09/10 13:02

ارزش های زن مسلمان در اجلاس وزرای اطلاع رسانی تبیین شود

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خواستار آن شد تا تبیین و معرفی ارزش های زنان مسلمان و ترویج سبک زندگی و نقش آنان در جهان اسلام در دستور کار اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای اسلامی قرار گیرد.

ایرنا؛ لاله افتخاری اظهارداشت: در شرایط کنونی که هجمه های سنگینی را از جانب کشورهای استکباری شاهد هستیم وحدت و همدلی بیش از هر چیزی احساس می شود.

وی گفت: رسانه های بیگانه به سبب خوی و خصلت خود همیشه اقدام به شایعه پراکنی، دروغ پردازی، کارشکنی، تصویرسازی وارونه از واقعیت ها می کنند که البته انتظاری بیش از این هم از آنان نمی رود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: شبکه های اسلامی باید با هوشیاری، برنامه ریزی دشمنان را بدون تعصب رصد کرده و راه های مقابله با تحریفات آنان را بشناسند.

وی ادامه داد: جنگ در دنیای کنونی دیگر سخت افزاری نبوده بلکه با وسایل ارتباطی و به عنوان جنگ نرم صورت می گیرد ، جهان اسلام در این شرایط چاره ای جزء وحدت و همگرایی ندارد.

رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس خاطرنشان کرد: باید چهره حقیقی اسلام ناب محمدی را به جهانیان برسانیم تا گوش تمامی آزادی خواهان دنیا زمزمه های الهی را بشنوند.

وی با اشاره به واورنه سازی و تحریف زندگی زنان جوامع اسلامی اقدام هماهنگ و یکسان رسانه های جهان اسلام را برای معرفی حقیقی زندگی زنان مسلمان خواستار شد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی به وضعیت زنان ایرانی اشاره و خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران قوانین بر اساس آموزه های دینی اسلام وضع شده است و مرد و زن از نظر جایگاه اسلامی یکسان هستند اما از نظر تقسیم ماموریت ها به لحاظ فطری متفاوت هستند.

تهران 10 تا 13آذرماه (1تا 4دسامبر) میزبان دهمین اجلاس وزیران اطلاع رسانی کشورهای اسلامی است.
نشست وزیران اطلاع رسانی کشورهای اسلامی روزهای 12 و 13 آذر(3 و 4 دسامبر) و نشست کارشناسان ارشد 10آذر (اول دسامبر) برگزار خواهد شد.
 

برچسب ها: اجلاس وزرای اطلاع رسانی، اخبار برگزیده، ارزش های زن مسلمان، کشورهای اسلامی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد