نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 924249 تاریخ انتشار: 1393/12/18 08:57
سادات ابراهیمی مطرح کرد:

جلوگیری از تخریب مراتع و جنگل ها اولویت است

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان درباره صحبت های امروز مقام معظم رهبری در نشست با مسئولان محیط زیستی کشور گفت: در این نشست ایشان بر حفظ جنگل ها و مراتع کشور تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی سید محمد سادات ابراهیمی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری صحبت‌های امروز مقام معظم رهبری در نشست با مسئولان محیط زیستی کشور،‌ افزود: مقام معظم رهبری امسال به جهت اهمیت مسئله زیست محیطی نشستی را با مسئولا ن این حوزه برگزار کردند که این موضوع نشان دهنده اهمیت و حساسیت حوزه محیط زیست است.

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد:‌ در این نشست تمام مسئولان مربوطه از حوزه نظارتی و اجرایی حضور داشتند لذا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در نشست امروز با مسئولان زیست محیطی بسیار ضروری است که در رابطه با برنامه های این حوزه تجدید نظری صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این نشست فرمودند که موضوع محیط زیست و طبیعت در اسلام مورد توجه قرار گرفته است،‌تصریح کرد: همچنین ایشان اشاره کردند که حیات انسان ها بستگی به حیات زیست محیطی دارد.

وی یادآور شد:‌ در این جلسه مقام معظم رهبری به تشریح وضعیت محیط زیست در دنیا پرداختند که این نشان دهنده اشراف ایشان بر موضوعات مطروحه دارد.

سادات ابراهیمی تاکید کرد: در این نشست مقام معظم رهبری گلایه و انتقاداتی نسبت به تخریب مراتع و جنگل ها و محیط زیست داشتند و بر تلاش دستگاه های مربوطه به ویژه مجلس برای تدوین قوانین موثر برای حفاظت از محیط زیست تاکید کردند؛ همچنین ایشان فرمودند که دستگاه‌های نظارتی و اجرایی باید با قاطعیت جدی‌تری در جهت برخورد با خاطیان و متخلفان اقدام کنند.

نماینده مردم شوشتر در مجلس نهم،‌ ادامه داد:‌ مقام معظم رهبری ضمن اشاره به موضوع ریزگردها در کشور، این بحران را قابل حل دانستند و فرمودند که همه دستگاه های متولی باید برای حل این معضل دست به دست هم دهند؛ از سویی دیگر ایشان به موضوع اهمیت تالاب ها در کشور اشاره کردند و نسبت به حل مشکل آلودگی کلانشهرها متذکر شدند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری اشاراتی به نقش ویژه سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت از جنگل ها و مراتع داشتند،‌ یادآور شد:‌ مقام معظم رهبری تاکید کردند باید جایگاه این سازمان نزد تمام دستگاه های اجرایی و نظارتی مشخص شود.

وی یادآور شد: همچنین در این نشست مقام معظم رهبری بر اهمیت جلوگیری از تخریب مراتع و جنگل ها و تغییر کاربری اراضی تاکید کردند لذا با توجه به فرمایشات ایشان به نظر می رسد که این مسایل باید در اولویت اصلی سازمان‌های متولی قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت:‌ در این نشست مسئولان سازمان های مردم نهاد، نمایندگان مجلس،‌ قوای مجریه و قضاییه حضور داشتند.

برچسب ها: آثار زیست محیطی، اخبار برگزیده

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد