نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 925823 تاریخ انتشار: 1394/01/18 20:37

پیام دکتر جلالی به مناسبت گرامیداشت روز زن و مقام شامخ مادر

رییس مرکز پژوهش های مجلس در پیامی با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام شامخ مادر و زن، این روز را به تمامی زنان و مادران ایران اسلامی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در پیامی با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام شامخ مادر و زن، این روز را به تمامی زنان و مادران ایران اسلامی تبریک گفت.

متن کامل پیام رییس مرکز پژوهش‌های مجلس به شرح زیر است:

بیستم جمادی‌الثانی، سالروز ولادت بانوی بزرگواری است که سیره زندگی و رفتاری ایشان، الگویی بی‌بدیل در عرصه زندگی و حضور در جامعه تا دستیابی به سعادت دنیوی و اخروی به وجود آورده است و تبلور شاخصه ولایتمداری حضرت فاطمه زهرا (س) تجلی ارزنده‌ای از حرکت در مسیر ولایت به وجود آورده است.

حضرت فاطمه زهرا (س) با آموزه‌‌های ارزشمند از دامن پیامبر اکرم (ص)، در دوران زندگی با امام علی (ع) و تربیت فرزندانی چون امام حسن (ع) و امام حسین (ع) در امتداد مسیر امامت، جلوه‌ای درخشان از ارزش‌های زن و مادر را به جامعه بشری عرضه داشت که با هوشمندی رهبر فقید انقلاب اسلامی این روز، به نام روز زن و مادر نامگذاری شد تا با سرمشق‌گیری زنان و بانوان از بانوی بزرگوار اسلام، این روز به عنوان افتخاری دیگر بر صفحه زندگی زن ایرانی خودنمایی کند.

در دورانی شاهد استفاده ابزاری از زنان در غرب هستیم، زن ایرانی با الگوبرداری از حضرت فاطمه زهرا (س) و با حفظ حجاب، متانت و گوهر خویش در صحنه اجتماع، فرهنگ، ورزش و سیاست الگویی ماندگار از زن و مادر را به جهانیان ارائه داده است.

در چنین روز با برکتی ولادت فرزندی از سلاله پاک دخت نبی مکرم اسلام، سرآغاز پیروزی انقلابی گردید که امروز ندای آن در سرتاسر جهان شنیده می‌شود و لرزه براندام مستکبران جهان انداخته است و امتداد مسیر آن نیز از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، زمینه‌ساز بیداری اسلامی در جهان شده است.

اینجانب با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و با گرامیداشت روز زن و مقام شامخ مادر و همچنین میلاد رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، این روز را به تمامی زنان و مادران ایران اسلامی تبریک می‌گویم و رجاء واثق دارم که زنان این مرزوبوم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «ملت و دولت، همدلی و همزبانی» نام گرفته است، همچون گذشته نقشی ارزشمند و تاثیرگذار را برعهده خواهند گرفت.

برچسب ها: اخبار ویژه

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد