نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 927754 تاریخ انتشار: 1394/02/09 14:51
احمدی در نطق میان دستور:

بیانیه لوزان به منزله شکست هیمنه استکبار در برابر حقوق ایران است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه بیانیه لوزان یک دستاورد تاریخی برای ملت ایران است، گفت: انجام تفاهم به منزله شکست هیمنه استکبار به جهت اذعان به حق استفاده صلح آمیز جمهوری اسلامی از انرژی هسته ای است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، عثمان احمدی در نشست علنی امروز چهارشنبه (9 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با یادآوری قرار گرفتن در سالروز شوراها، ضمن تبریک به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: باید خاطر نشان کنم که شوراهای اسلامی چه در شهرها و چه در روستاها به عنوان پارلمان‌های محلی بر اساس قانون اساسی می توانند به شرط رعایت ضوابط نقش به سزایی در راستای تصمیم گیری های مهم و اساسی در همه موارد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و عمرانی داشته باشند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اما متاسفانه یکی از اصلی‌ترین موارد که همان موضوع فرهنگی است به شدت مورد غفلت قرار گرفته و عمده فعالیت های شوراها در راستای ساخت و ساز بوده که معمولا نارضایتی مردم را در رابطه با نحوه محاسبه عوارض مربوط به پروانه ساختمانی و فروش تراکم به همراه دارد به گونه ای که امروزه مردم شوراها را تنها با این عنوان می شناسند.

احمدی با بیان اینکه هزینه تراکم طبقات اضافی ساختمان‌ها کمتر در راستای توسعه و عمران شهری مصرف می‌شود، خاطرنشان کرد:‌ گرفتن عوارض سرسام‌آور مانع نوسازی بافت‌های فرسوده شهری شده است. ضمن اینکه ساخت و سازهای غیراستاندارد و نظارت‌های ضعیف و ایجاد شهرک‌های جدید بدون توجه به جامع‌الشرایط بودن نیز از دیگر مسائل مهم است.

وی ادامه داد: در خیلی از شهرها بدون انجام کار کارشناسی و استانداردهای شهرسازی در خصوص تغییر کاربری و از بین بردن فضای سبز اقدام شده و این نگرانی کمبود سرانه فضای سبز برای شهروندان و ابتلا به بیماری‌های مختلف را به وجود می‌آورد که اگر سریعا چاره‌ای برای آن اندیشیده نشود در آینده نزدیک شهرها دیگر محلی مناسب برای آرامش خانواده‌ها نخواهد بود.

احمدی ضمن قدردانی از رییس‌جمهور و هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای، گفت: بیانیه لوزان یک دستاورد تاریخی برای ملت به شمار می‌رود و به منزله شکست هیمنه استکبار به جهت اذعان به حق استفاده صلح‌آمیز جمهوری اسلامی از انرژی هسته‌ای است و امیدواریم تا دهم تیرماه نیز همه تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که سفر آینده رییس‌جمهور به استان آذربایجان غربی، منشاء خیر و برکت برای این استان باشد و وعده‌های رییس‌جمهور نیز محقق شود.

احمدی با تبریک هفته کارگر و روز معلم خواستار رسیدگی وزیر کار به مشکلات این قشر شد و گفت: مبنای توسعه همه‌جانبه یک کشور نیروی انسانی کارآمد است و پرورش منابع انسانی باید متناسب با نیازهای ملی، منطقه‌ای و جهانی صورت گیرد. در همین راستا خروج مکرر نیروی انسانی زنگ خطری است که از ضعف بازار کار، ضعف برنامه‌ریزی آموزشی و نامطلوب بودن جو سیاسی و فرهنگی جامعه و همچنین مدیریت ضعیف منابع انسانی حکایت دارد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت معیشتی فرهنگیان، تجدیدنظر در قوانین حمایتی از معلمان، استخدام فرزندان فرهنگیان بازنشسته، اعطای وام با بهره کم به فرهنگیان و هماهنگ‌سازی نظام پرداخت فرهنگیان با کارکنان بخش دولتی را خواستار شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: مشکلات آموزش و پرورش با تغییرات سلیقه ای و شکلی حل نخواهد شد و این نوع تغییرات تنها صورت مسئله را پاک خواهد کرد.

احمدی افزود: ضرورت دارد به تقویت ویژگی های شخصی، حرفه ای و تخصصی معلمان و بازنشستگان عنایت ویژه ای داشته باشیم و کارگزاران دولت باید با جدیت و با اهمیت تر به این موضوع در کشور رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با نام سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نام گذاری شده فرصت را غنیمت شمرده و از ظرفیت های نیروی انسانی به نحو مطلوب تری باید استفاده کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رونق فضای کسب و کار از الزاماتی است که دولت باید مدنظر داشته باشد./

برچسب ها: اخبار برگزیده، مذاکرات هسته ای

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد