نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 927763 تاریخ انتشار: 1394/02/09 15:13
شکری:

انتظار ملت ایران از نتایج مذاکرات رفع یکباره و همه جانبه تحریم هاست

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس گفت: بی شک انتظار ملت ایران که در این سالها علارقم تحمل بسیار صبوری پیشه نموده و در مقابل زورگویی های غرب مقاومت نمودند از نتایج مذاکرات، رفع یکباره و همه جانبه تحریم های ظالمانه به همراه حفظ تمامی حقوق هسته ای ایران اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمود شکری در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز چهار شنبه (9 اردیبهشت ماه) ضمن تبریک ولادت امام علی(ع) مظهر صبوری و بندگی در راه حق تعالی و اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری گفت: امید است در سال جاری دولت و ملت با همدلی و هم زبانی توام با تلاش حداکثری دولتمردان کشوری از نظر توسعه اقتصادی، کنترل تورم، ایجاد اشتغال، فقرزدایی، ایجاد امینت و آرامش به همراه عزت ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و قطع ید اخلالگران در اقتصاد کشور باشد.

نماینده مردم تالش، رضوان شهر و ماسال تصریح کرد: همچنین در مقابل امید است تا ملت ایران با حمایت و پشتیبانی و مشارکت در امور اقتصادی و ادامه بردباری در مقابل زورگویی های استکبار جهانی به سرکردگی امریکای جنایتکار و همراهی دولت در ایجاد اقتصاد مقاومتی در جهت خروج از اقتصاد نفتی و مصرفی و اشاعه مصرف کالاهای تولید داخل جهت حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در کشور ندای رهبر معظم انقلاب را لبیک گویند.

وی افزود: از تلاش تیم مذاکره کننده به ریاست وزیر امور خارجه که با پیروی از رهنمودهای رهبر انقلاب در این مرحله توانستند حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای توسط ایران اسلامی که ثمره مجاهدت های جوانان و دانشمندان کشور است به جهانیان تقدیم نمایند تشکر می کنم. بی شک انتظار ملت ایران که در این سالها علی رغم تحمل بسیار صبوری پیشه نموده و در مقابل زورگویی های غرب مقاومت نمودند از نتایج مذاکرات، رفع یکباره و همه جانبه تحریم های ظالمانه به همراه حفظ تمامی حقوق هسته ای ایران اسلامی است.

شکری ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان گیلان و آیت الله قربانی امام جمعه رشت، گفت: از حمایت ها و راهنمایی های بی بدیل ائمه جماعات استان گیلان به نمایندگان خود و مدیران اجرایی تقدیر تشکر می نماییم.

وی همچنین از زحمات شبانه روزی استاندار گیلان، دکتر نجفی و معاونان و فرماندان پر تلاش به جهت ارائه خدمات ارزنده در سال 93 برای مردم گیلان از جمله توجه ویژه به ایجاد اشتغال، رفع فقر و افزایش فضای کسب و کار تشکر کرد.

نماینده مردم تالش، رضوان شهر و ماسال در مجلس نهم در ادامه نطق میان دستور خود از ریاست جمهور محترم و هیئت دولت که در ایام نخستین 94 مهمان مردم گیلان بودند نیز تشکر کرد و گفت: هیئت دولت از نزدیک شاهد مشکلات استان گیلان قرار گرفتند. همچنین از مردم فهیم استان به جهت تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری در مسیر حمایت و پشتیبانی از مسولان کشوری و استانی و برنامه های آنان صمیمانه قدردانی می کنم.

شکری خطاب به روحانی گفت: حال نوبت دولت شماست که با یاری خداوند متعال نسبت به تلاش در جهت مهم ترین درخواست های مردم گیلان مبنی بر ایجاد اشتغال و رفع فقر در استان اقدام نمایید.

وی همچنین ضمن تشکر از خدمات دولتمردان در سال 93 خطاب به دولت تاکید کرد: از دولت انتظار می رود که با توجه به ظرفیت های بالای اقتصادی دریای خزر که زمانی یکی از مهم ترین و ارزشمندترین پل های ارتباطی و اقتصادی با کشورهای حاشیه دریای خزر بود، زمینه استفاده و بهره بندی مجدد از ظرفیت ارزشمند کشور را پیگیری لازم جهت تاسیس سازمان همکاری های اقتصادی دریای خزر مخصوصا با شروع فعالیت سایت نفتی سردار جنگل رودسر فراهم نمایید.

نماینده مردم تالش، رضوان شهر و ماسال خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان قوه قضاییه، گقت: انتظار دارم که تکلیف پرونده ورنی کمپوست که میلیاردها تومان از سرمایه مردم کشور به ویژه مردم استان گیلان و تالش که با کوشش مردم و اعتماد به برخی از افراد برای ایجاد شغل و کسب درآمد و گذران زندگی روزمره در اختیار قرار دارند اما متاسفانه بیش از یک سال است که افزون بر 9 هزار نفر هنوز موفق به دریافت مطالبات خود نگردیده اند.

وی افزود: از وزیر جهاد کشاورزی انتظار دارم، دستور فرمایند تا زمین های منابع ملی بی ثمر را جهت احیای جنگل های شمال کشور و ایجاد اشتغال در اختیار جوانان تحصیل کرده کشور قرار دهند. و در جهت احیای صنعت چای که 95درصد آن در گیلان می باشد در پرداخت به موقع برگ سبز چایی اقدام بفرمایند.

شکری در ادامه خطاب به معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست و چیت چیان وزیر نیرو، یادآور شد: جهت صدور مجوز نهایی زیست محیطی سد شفارود که با سهل انگاری برخی از مسئولان محیط زیست باعث پرداخت بیش از 12 میلیارد تومان جریمه توسط دولت ایران به پیمانکار چینی گردیده است، اقدامات لازم را مبذول فرماید.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم افزود: چگونه ممکن است روند اجرای پروژه ای بدون دریافت های لازم زیست محیطی 20 سال ادامه داشته باشد. و بیش از 130 میلیارد تومان بیت المال برای پروژه هزینه گردد و ردیف بودجه ای داشته باشد که در سه دولت گذشته شروع شده است و ادامه دارد و حال پس از طی این مراحل به دلیل برخوردهای سلیقه ای تعدادی از مسئولان متوقف گردد.

نماینده مردم تالش، رضوان شهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی خطاب به ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، گفت: انتظار می رود دستور فرمایید که روند سرمایه گذاری در شرکت های چوکا و صنایع چوب اسالم جهت افزایش تولیدات و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان فاقد شغل تالش تصحیح گردد.

وی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: انتظار می رود که دستوات لازم جهت ایجاد شهرک سلولوزی در شرکت چوکا که از ظرفیت بالایی در تولید محصولات چوبی برخوردار است برای استفاده از جوانان جویای کار بهره نماید.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم در پایان خطاب به حجتی وزیر کشاورزی گفت: درخواست دارم جهت ساماندهی عشایر استان گیلان و سازماندهی در اداره امور کل عشایری استان اقدام لازم مبذول فرمایید.

برچسب ها: اخبار برگزیده، مذاکرات هسته ای

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد