نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 942849 تاریخ انتشار: 1394/08/09 11:43
کریمیان:

ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان اشتغال پایدار را به دنبال دارد

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

خانه ملت؛ امید کریمیان در رابطه با تصویب پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان گفت: پس از تصویب این پیشنهاد از سوی شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی باید این لایحه به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی افزود: سعی می شود تصویب این مهم در مجلس بدون اتلاف وقت صورت گرفته و جهت تأیید به شورای نگهبان ارسال و پس از اخذ تأیید این شورا جهت اجرا به دولت ابلاغ شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد، توازن منطقه ای را فلسفه وجودی مناطق آزاد تجاری دانست و عنوان کرد: اشتغال پایدار، ارزآوری و رشد تولید ملی از جمله تأثیرات مطلوب ایجاد این مناطق در کردستان است که می تواند زمینه ایجاد تحولی عظیم در حوزه اقتصاد استان را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت این مناطق توسط شورای مناطق آزاد و ویژه تجاری تعیین می شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه باید با حساسیت عمل کرده و مدیریت مناطق به افراد باتجربه و متخصص سپرده شود.

به گزارش ایسنا؛ کریمیان با اشاره به اینکه این مسئله فرصت خوبی برای توسعه کردستان است، یادآور شد: تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان یکی از مطالبات مردم استان کردستان بود که با تلاش دولت تدبیر و امید در این استان تحقق یافت.

انتهای پیام
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، منطقه آزاد تجاری

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد