نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 944695 تاریخ انتشار: 1394/08/25 16:02
رحماندوست مطرح کرد:

کلید حل مشکلات عمرانی بخش های فرهنگی در دست بخش خصوصی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تکیه بر اینکه مادامی که اماکن فرهنگی همچون سالن های تئاتر و سینما صرفاً در اختیار دولت باشد نمی توان به تغییر شرایط و بهبود کیفیت و گسترش آنها امیدوار بود، بر ضرورت تغییر سیاست گذاری ها و فراهم کردن بستر برای ورود بخش خصوصی تأکید کرد.

خانه ملت؛ مجتبی رحماندوست به وضعیت نامطلوب اماکن فرهنگی به ویژه سالن‌های تئاتر اشاره کرد و گفت: مراکز و سالن‌های فرهنگی عموماً مکان‌های فرسوده و از رده خارج هستند و مادامی که این اماکن صرفاً در اختیار دولت باشد نمی‌توان به تغییر شرایط امیدوار بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه‌های دولت برای رسیدگی به این مسائل کافی نیست چراکه این بودجه چشم به فروش نفت و منابع طبیعی دارد؛ بنابراین رکود حاکم بر کشور امکان افزایش مالیات و یا کسب درآمد بیشتر را فراهم نمی‌کند و امکان افزایش درآمد نفت وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: باید برای ساخت مرکز فرهنگی و هنری و تأمین نیازهای شهروندان و هنرمندان در این زمینه، سیاست گذاری‌ها را تغییر داد و بخش خصوصی را وارد کار کرد تا مراکز فرهنگی خود باید بتوانند درآمدزایی کنند و ضمن خروج از اتکاء به بودجه‌های دولتی، در ادامه گسترش و بازسازی آنها را شاهد باشیم.

رحماندوست نخستین بستر حضور بخش خصوصی را جلب اعتماد آنها دانست و گفت: مدیران فرهنگی این مهم را مد نظر قراردهند زیرا نیاز به اماکن تئاتری و مجموعه‌های فرهنگی و هنری و فرهنگسراهای مختلف باید با کمک بخش‌های خصوصی جبران شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: وظیفه اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد و نهادهای وابسته به آن مدیریت فضای فرهنگی و هنری جامعه است، ضمن آنکه باید بودجه عمرانی وزارت ارشاد را بازنگری کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، اصناف سینمایی، اقتصاد نفتی، بودجه عمرانی، بودجه عمرانی استان ها، بودجه مستقل از نفت، تئاتر، سیاست گذاری ها، فرهنگسراها، منابع طبیعی، وزارت فرهنگ، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد