نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 953879 تاریخ انتشار: 1394/11/28 17:06
سعیدی مطرح کرد:

ساماندهی اتباع بیگانه با هدف جلوگیری از ازدواج های غیرقانونی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس برساماندهی اتباع بیگانه برای جلوگیری از ازدواج های غیرقانونی و تولد فرزندان بی هویت تأکید کرد وگفت: تولد فرزندان بی هویت و بی توجهی به تعیین تکلیف آنان تبعات جدی برای کشور خواهد داشت.

خانه ملت؛ محمداسماعیل سعیدی از عملکرد دولت درخصوص ساماندهی اتباع بیگانه انتقاد کرد و گفت: اگر وزارت کشور به این موضوع به صورت جدی ورود می‌کرد در حال حاضر شاهد شیوع ازدواج غیرقانونی زنان ایرانی با اتباع بیگانه و در پی آن تولد فرزندان بی‌هویت نبودیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه، ادامه داد: بهتر است دولت با اتخاذ شیوه‌های منطقی واصولی، راهکارهای مناسب را برای جلوگیری از چنین ازدواج هایی اتخاذ نماید.

ضرورت ساماندهی اتباع بیگانه برای جلوگیری از تولد کودکان بی هویت

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر ساماندهی اتباع بیگانه برای جلوگیری از ازدواج های غیرقانونی و تولد فرزندان بی‌هویت تاکید کرد وگفت: نتیجه ازدواج‌هایی که با روند قانونی طی نمی‌شود تولد کودکان بی‌هویت و بی شناسنامه است که در آینده از هیچ گونه حقوق شهروندی، انسانی، اجتماعی و ... برخوردار نیستند.

سعیدی ادامه داد: ساماندهی اتباع بیگانه در کشور امری ضروری است که نیازمند تلاش جدی وزارت کشور است.

وی تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج غیرقانونی زنان ایرانی با اتباع بیگانه را امری ضروری خواند و گفت: برای اینکه فرزندان حاصل از این ازدواج ها از حق تحصیل، تابعیت، بهداشت و درمان برخوردار نیستند بنابراین لازم است دولت در این خصوص تمهیدات لازم را بیندیشد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، ادامه داد: هرچند ازدواج امری طبیعی بوده ولی بهتر است روال آن به صورت قانونی طی شود بنابراین زنان ایرانی باید از ازدواج غیرقانونی با اتباع بیگانه خودداری کنند چرا که نه تنها شناسنامه ای برای فرزندان آنها صادر نمی شود بلکه نمی توانند از طریق مبادی قانونی نیز از حقوق خود دفاع کنند؛ ضروری است دولت قبل از اینکه چنین ازدواج هایی صورت گیرد با ارائه راهکارهای مؤثر و پیشگیرانه این معضل را به صورت دائمی حل کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم، عمده عامل ازدواج غیرقانونی زنان ایرانی را با اتباع بیگانه فقرمالی و اجتماعی دانست و گفت: اتباع بیگانه غیرمجازی که نمی‌توانند به صورت قانونی ازدواج کنند به ازدواج های غیرقانونی روی می آورند.

ازدواج بی رویه و غیرقانونی زنان ایرانی با اتباع بیگانه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از ازدواج بی رویه و غیرقانونی زنان ایرانی با اتباع بیگانه، گفت: فرزندان بی هویت حاصل از این ازدواج ها نتیجه بی‌توجهی مسئولان نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه است./

پایان پیام

 

برچسب ها: اتباع بیگانه، اتباع خارجی، اتباع غیرمجاز، اخبار برگزیده، ازدواج، ازدواج های غیرقانونی، ثبت ازدواج، حمایت از اتباع ایرانی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد