نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 962630 تاریخ انتشار: 1395/02/13 15:39
با موافقت نمایندگان صورت گرفت؛

مجوز مجلس به دولت برای کمک به شهرک های صنعتی در قالب بودجه های سنواتی

نمایندگان مردم در خانه ملت، به دولت مجوز کمک به شهرک های صنعتی در قالب بودجه های سنواتی را دادند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه 13 اردیبهشت) در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور با ماده الحاقی 37 این لایحه موافقت کردند.

براساس ماده الحاقی37 لایحه مذکور؛ در راستای حمایت از استقرار صنایع در شهرکها و نواحی صنعتی و رقابت‌پذیری تولیدات صنعتی و معدنی:

الف- به دولت اجازه داده می‌شود در قالب بودجه‌های سنواتی کمکهای لازم را به شهرکها و نواحی صنعتی دولتی و غیردولتی به‌ویژه در امور تأمین راه، آب، برق، گاز و تلفن تا ورودی واحدهای مستقر در این شهرکها انجام دهد. دستورالعمل این بند با پیشنهاد وزارت صنایع و معادن به تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور می‌رسد.

ب- صدور پروانه بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی احداث‌ شده با رعایت ضوابط مربوط بلامانع است.

پ- جمله «صدور پروانه تأسیس تنها در مواردی که برخوردار از معافیت مالیاتی می‌باشد مجاز است» از انتهای ماده(66) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت حذف می‌شود./

برچسب ها: اخبار برگزیده، بودجه های سنواتی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی، لایحه اصلاح تنظیم مقررات مالی، لایحه الحاقی مقررات مالی، لوایح بودجه سنواتی، معافیت، معافیت مالیاتی، معافیت های مالیاتی، معافیت های مالیاتی واحدهای تولیدی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد