نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 966530 تاریخ انتشار: 1395/02/27 16:58
عثمانی در تذکر شفاهی:

نرخ سود تسهیلات مسکن مهر در بانک ها باید یکسان شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر لزوم ورود مجلس به مسئله تسهیلات ارائه شده به متقاضیان مسکن مهر، گفت: هیأت رئیسه مجلس باید این مسئله را پیگیری کند تا نرخ سود و قسط تسهیلات مسکن مهر در تمام بانک ها یکسان شود.

خانه ملت؛ محمدقسیم عثمانی در نشست علنی امروز (دوشنبه 27 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود با اشاره به اجرای طرح مسکن مهر در کشور گفت: جامعه هدف اجرای این طرح افراد بی‌بضاعت مالی و محرومان بود، و براساس قانون دو بانک مسکن و ملی باید منابع مالی تسهیلات این پروژه‌ها را تامین می‌کردند، حال در شرایط کنونی شاهدیم که متقاضیان مسکن مهر برای دریافت تسهیلات به بانک ملی مراجعه کرده با نرخ سود متفاوتی مواجه می‌شوند، این در حالی است که متقاضیان ارجاعی به بانک مسکن چنین مشکلی ندارند.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس اطلاعات واصله نرخ سود تسهیلات بانک ملی برای متقاضیان پروژه مسکن مهر بسیار بالا بوده و مردم مجبورند ماهانه حدود 400 تا 500 هزار تومان برای اقساط مسکن خود پرداخت کنند که این مسئله امکانپذیر نیست. حال هر چه ما این مسئله را پیگیری می‌کنیم، وزارت راه و شهرسازی و بانک ملی مشکل را به گردن دیگری می‌اندازند و تنها در این رابطه مردم و متقاضیان و ساکنان مسکن مهر متضرر می‌شوند.

وی بر لزوم ورود مجلس شورای اسلامی به مسئله تسهیلات ارائه شده به متقاضیان مسکن مهر تأکید کرد وگفت: هیات رئیسه مجلس باید این مسئله را پیگیری کند تا نرخ سود و قسط تسهیلات مسکن مهر در تمام بانک‌ها یکسان شود./

برچسب ها: اخبار برگزیده، مسکن مهر، وام مسکن مهر، وزارت راه و شهرسازی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد