نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 967538 تاریخ انتشار: 1395/03/05 11:22
جوکار:

ضرورت خروج پادگان های آموزشی و رزمی به بیرون شهرها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر ضرورت خروج پادگان های آموزشی و رزمی به بیرون شهرها، گفت: کمبود منابع نیروهای مسلح مانع خروج پادگان ها به بیرون از شهرها شده است.

خانه ملت؛ محمدصالح جوکار در توضیح ضرورت خروج پادگان‌ها به خارج از شهرها‌، گفت: مراکز آموزشی نظامی و پادگان‌ها باید به خارج از شهرها انتقال یابند، موضوعی که خوشبختانه نیروهای مسلح نیز با این اقدام موافقت خود را اعلام کرده است.

نماینده مردم یزد وصدوق در مجلس شورای اسلامی، افزود: نبود محل جایگزین برای پادگان‌ها مشکلی است که مانع از انتقال آنها شده است اما عدم تامین بودجه بخش عمرانی برای احداث پادگان جدید که تاکنون هم تامین نشده مهم‌ترین مانع برای اجرای قانون انتقال پادگان ها به خارج شهرها بوده است.

وی با بیان اینکه تخصیص ردیف اعتباری در بودجه سالانه برای نیروهای مسلح جهت اجرای قطعی انتقال پادگان‌ها به خارج از شهرها ضروری است، گفت: در حال حاضر منابع نیروهای مسلح برای ساخت پادگان خارج از شهرها پاسخگو نیست.

جوکار یادآور شد: در تعدادی از پادگان‌های داخل شهرها به انجام کارهای ستادی پرداخته می‌شود لذا بر اساس مراجعات مردمی پادگان‌های ستادی نباید به خارج از محدوده شهرها انتقال یابد چراکه مردم را نمی‌توان برای انجام امورات اداری راهی خارج از شهر کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: در حقیقت پادگان‌های آموزشی و پادگان‌های که جنبه رزمی دارد باید از شهرها به خارج از محدوده شهر انتقال یابد، البته این اقدامات زمان‌بر است و در کوتاه مدت نمی‌توان انتظار انتقال کامل پادگان‌ها به بیرون شهر را داشت.

به گزارش خانه ملت، قانون فروش و انتقال پادگان ها و سایر اماکن نیروهای مسلح به خارج از حریم شهرها در جلسه علنی اول شهریور ماه سال 88 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 11/6/1388 به تأیید شورای نگهبان و جهت اجراء ابلاغ گردید./

برچسب ها: اخبار برگزیده، رزمایش، سربازی، نیروهای مسلح، پادگان های مراکز نظامی

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد