نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 968166 تاریخ انتشار: 1395/03/11 15:58
قربانی:

تغییر ذائقه مردم در انتخاب چای با واردات بی رویه

منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم با بیان اینکه اراده لازم برای برخورد با مافیای چای دیده نمی شود، گفت: واردات چای با تعرفه پایین چایکاران داخلی را متضرر کرد.

خانه ملت؛ محمدحسین قربانی درباره واردات بی رویه چای، گفت: متأسفانه واردات بی رویه ذائقه مردم در انتخاب چای را نیز تغییر داده است و این درحالی است که با این نوع واردات موجب شده ایم برخی افراد جامعه تمایل به خرید چای خارجی داشته باشند.

منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چای ایرانی ارگانیک است، تصریح کرد: تعرفه واردات چای باید افزایش یابد.

واردات بی رویه در قالب مجوزهای قانونی با تعرفه پایین صنعت چای را تهدید می کند

وی ادامه داد: کارخانجات چای ما روند حرکتی سنتی دارد؛ بنابراین باید درگام نخست کارخانجات چای از روند سنتی تولید فاصله بگیرند و به سمت به روزرسانی در صنعت کشاورزی حرکت کنند.

قربانی، افزود: یکی از تهدیدات صنعت چای، واردات بی رویه در قالب مجوزهای قانونی با تعرفه پایین است؛ بنابراین باید قاچاق چای را نیز مدیریت کنیم و در راستای افزایش تعرفه چای اقدامات مؤثری انجام شود؛ زیرا هرفردی که می خواهد چای خارجی مصرف کند، باید هزینه اش را نیز پرداخت کند؛ زیرا نباید واردات چای خارجی به قیمت از بین رفتن اراضی چای کشور تمام شود.

منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم با بیان اینکه مافیای چای در کشور مشهود است، گفت: اراده ای قاطع برای برخورد با مافیای چای مشاهده نمی شود. /
 

برچسب ها: اخبار برگزیده، تعرفه ها، تولید چای

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد