نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 979953 تاریخ انتشار: 1395/05/04 09:55
مقدسی مطرح کرد:

بازار لوازم خانگی در پیچ و خم تزریق منابع

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نحوه اجرای کارت خرید لوازم خانگی باید شفاف شود، گفت:بازار لوازم خانگی برای خروج از رکود نیازمند تزریق منابع است.

خانه ملت؛ سیدمهدی مقدسی با اشاره به افزایش سقف کارت اعتباری خرید لوازم خانگی از 6 به 10میلیون گفت: بسیاری از کشورها برای تقویت تولید داخلی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی راهکارها و تسهیلات مختلفی را درنظر می گیرند، که بخشی از آن فراهم کردن خرید برای قشر ضعیف و متوسط جامعه است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی،افزود:متاسفانه روش صدور کارت با تغییرات مکرر و نقص در اجرا به شکل صحیحی عملیاتی نشده است،بنابراین دولت باید روش را اصلاح و دامنه شمول طرح کارت اعتباری لوازم خانگی را افزایش دهد.

وزارت صنعت و صنعتگران باید در ارتقای کیفیت محصولات خود تلاش کنند

مقدسی با اشاره به تجربه موفق کشورهای مختلف در فرهنگ سازی خرید کالای داخلی،ادامه داد:وزارت صنعت و صنعتگران باید در ارتقای کیفیت محصولات خود تلاش کنند که مردم برای خرید کالاهای داخلی تمایل داشته باشند،همچنین با تعیین قیمت مناسب انگیزه مردم برای خرید کالای داخلی را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه افزایش اقساط درکارت‌های اعتباری لوازم خانگی مشتری را ترغیب می کند که از این کارتها در عرصه مصرف استفاده کند، یادآور شد:باید توجه داشت که در عرصه بازار لوازم خانگی نباید تنها به دنبال سود باشیم،زیرا همین که در این بازار تحرکی ایجاد شود برای وضعیت اقتصادی بازار مفید خواهد بود.

بازار لوازم خانگی نیازمند تزریق منابع است

مقدسی با اشاره به شرایط رکودی حاکم بر بازار لوازم خانگی،افزود:بازار لوازم خانگی نیازمند تزریق منابع است و در یک برنامه ریزی میان مدت اقتصادی ما باید بطورحتم با توسعه شرکت‌های چندملیتی و ایجاد بازارهای مشترک بسترهای توسعه اقتصادی را فعال کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کارت خرید کالای ایرانی می تواند تا حدود زیادی بر رونق بازار لوازم خانگی اثر بگذارد؛اما این اثرگذاری زمانی رخ خواهد داد که نحوه اجرای آن شفاف باشد،تصریح کرد:درطرح های قبلی خانواده ها با ارائه پیش فاکتور به بانک ها وام خرید لوازم خانگی دریافت می کردند،اما در عمل این پول به سمت خرید لوازم خانگی نمی رفت.

خبرگزاری خانه ملت؛ طی جلسه ای در سازمان مدیریت و برنامه ریزی طرح کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی اصلاح شد، مطابق این اصلاحات سقف کارت اعتباری از 6 میلیون تومان به 10 میلیون افزایش پیدا کرد اما مدت بازپرداخت آن همان 24 ماه با سود 12 درصدی است.

همچنین مشمولین دریافت این کارت از سه گروه بازنشستگان، فرهنگیان و مشمولین تأمین اجتماعی افزایش پیدا کردند. به نحوی که براساس تصمیمات جدید اعضای کمیته امداد،کارکنان ثبت احوال، بنیاد شهید و قوه قضائیه هم می توانند اقدام به تهیه این کارت کنند، البته قرار شده با تعامل بانک مرکزی و وزارت صنعت مدت اعتبار استفاده از کارت ها هم از 3 ماه به 6 ماه افزایش پیدا کند./

برچسب ها: اخبار برگزیده، رکود اقتصادی، کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون صنایع و معادن مجلس

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد