نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 984692 تاریخ انتشار: 1395/06/01 18:42
بادامچی مطرح کرد:

استفاده از سرمایه گذاری های خارجی در اشتغالزایی ضروری است

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر استفاده از سرمایه گذاری های خارجی درجهت رفع مشکل اشتغال،گفت: استفاده از فناوری های نوین پتروشیمی درافزایش اشتغال و جلوگیری ازبیکاری ضروری است.

 خانه ملت؛ محمدرضا بادامچی درخصوص صحبت های رییس مجلس شورای اسلامی مبنی براینکه در لایحه برنامه ششم جهش درمحیط کسب و کار ایجاد نشده است، گفت: لایحه برنامه ششم دارای نواقصی است که باید این نواقص در کمیسیون های تخصصی مجلس به ویژه در زمینه توسعه اشتغال و جلوگیری از افزایش بیکاری رفع شود، بنابراین درکمیسیون تلفیق مجلس پیشنهادهای نمایندگان درحل معضل بیکاری و اشتغال مطرح و بررسی خواهد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط اشتغال در حال حاضر مناسب نیست، افزود: حل معضل بیکاری دارای پیچیدگی های بسیاری است، در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از بیکاران تحصیل کرده هستند که تعداد آنها روز به روز افزایش پیدا می کند؛ البته دست دولت نیز دررفع مشکل اشتغال خیلی باز نیست.

وی با بیان اینکه امیدواریم با اجرای توافقنامه برجام همکاری ها میان ایران و کشورهای پیشرفته دنیا درجهت رفع مشکلات اقتصادی افزایش پیدا کند، تصریح کرد: خوشبختانه دولت درحال حاضر به دنبال حل مشکلات موجود در حوزه تبادلات پولی با کشورهای غربی است و رفع مشکلات اقتصادی به طورحتم شرایط اشتغال را نسبت به گذشته بهبود خواهد بخشید.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه مجلس به رفع نواقص موجود در برنامه ششم درجهت رفع مشکلات کسب و کار توجه ویژه دارد، گفت: مهم ترین راهکار ممکن برای حل مشکلات اشتغال افزایش تعامل با کشورهای غربی و گسترش فعالیت ها درحوزه نفت و گاز است، به ویژه آنکه برای پیشرفت در حوزه تکنولوژی باید قراردادهای نفتی را افزایش داد؛ زیرا باید از سرمایه گذاری های خارجی و حضور شرکت های اقتصادی بزرگ برای حل مشکلات موجود کشور استفاده کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران درمقایسه با کشورهای خاورمیانه شرایط قابل قبول تری را درحوزه پتروشیمی و صادرات نفت دارا می باشد، گفت: اگر با رایزنی تعاملات و همکاری ها میان ایران و کشورهای دیگر افزایش پیدا کند، می توان به توسعه اشتغال و رفع مشکلات واحدهای تولیدی در همه حوزه ها فکرکرد؛ البته در حوزه داخل هم باید با اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی به افزایش اشتغال کمک کرد، اما باید فناوری های نوین و جدید نیز درکشور وجودداشته باشد که با سرمایه گذاری های خارجی ممکن خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه امیدوار بودیم در بحث برنامه ششم که دولت به مجلس ارائه کرده فعالیت بیشتری نشان می داد و مسائلی که می تواند جهش در محیط کسب و کار ایجاد کند را مطرح می کرد، گفت: مخصوصا در بخش استفاده از منابع و تشویق صادرات، منتظر ارائه برنامه ای دقیق بودیم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز چنین حسی در مجموع مطالبی که دولت به عنوان برنامه ششم به مجلس ارائه کرده است ندارم و احساس می کنم برنامه ششم کاستی هایی دارد که باید در مجلس اصلاح شود./

برچسب ها: اخبار برگزیده، اشتغال زایی، اشتغال زایی بخش صنعت، اشتغال و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، معضل بیکاری کشور، کمیسیون اجتماعی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد