نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 986276 تاریخ انتشار: 1395/06/17 12:04
اکبری تاکید کرد:

افزایش سرانه مصرف لبنیات نیازمند یارانه ویژه

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش سرانه مصرف لبنیات نیازمند یارانه ویژه است،گفت:خرید تضمینی و توزیع گسترده شیر در مدارس عواملی برای بهبود مصرف لبنیات درکشور است.

 خانه ملت؛ علی اکبری درباره افزایش مصرف لبنیات درکشور،گفت: موضوع شیر جزو اقلام غذایی بسیار مهم به شمارمی آید و این درحالی است که چندصباحی است که در راستای وضعیت دامداران بحث هایی در جریان است؛زیرا دامداران انتظار دارند تولید شیر در کشور با پشتیبانی و حمایت همراه باشد.

تولید شیر در کشور باید با پشتیبانی و حمایت همراه باشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ لبنیات باید منطقی تعیین شود بدین معنا که هزینه تولید لبنیات و نرخ فروش بهینه برای دامدار باید صرفه اقتصادی داشته باشد، تصریح کرد: زمانیکه تولیدات دامدار با نرخ مناسب توسط دولت خرید تضمینی می شود؛انگیزه تولید دامدار به نحو مطلوب افزایش می یابد.

اکبری با بیان اینکه شیر دامداران باید به نحو برنامه ریزی شده در مدارس و ادارات توزیع شود،ادامه داد:باید عواملی که می تواند منجر به حضور لبنیات در سفره غذایی مردم شود را بررسی کرد و سپس با یک طرح بهینه اجرایی کرد.

وی،ادامه داد:شیر را می توان با یارانه ویژه تولید کرد؛زیرا با این شرایط محصول دامدار با نرخ مناسب بفروش می رسد و از سوی دیگر نیز مصرف کننده می تواند با نرخ بهینه محصول را خریداری کند.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بهبود وضعیت اقتصاد ی و فرهنگ سازی باید در راستای افزایش سرانه مصرف لبنیات در کشور مدنظر قرار گیرد،گفت:باید اهمیت مصرف لبنیات در جامعه نهادینه شود تا شاهد افزایش مصرف سرانه لبنیات بیش از پیش در کشور باشیم./

برچسب ها: آب و منابع طبیعی، اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، اصلاح وضع نابسامان یارانه ای، توزیع یارانه ها، دامدار، دامداران، دامداری، دامداری و کشاورزی، شیر و لبنیات، صنایع لبنی، فرآورده های لبنی، قیمت لبنیات، قیمت محصولات لبنی، لبنیات، لبنیات و شیر، محصولات لبنی، مهمترین موانع حذف یارانه ها

1400 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد