نسخه بدون عکس | نسخه با عکس |

شماره خبر: 986379 تاریخ انتشار: 1395/06/17 16:44
کوچکی نژاد مطرح کرد:

لزوم درنظر گرفتن معافیت های مالیاتی برای تولید و صادرکنندگان صنایع دستی

رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با اشاره به اینکه اهمیت دادن به صادرات صنایع دستی، اشتغالزایی را درپی خواهد داشت، گفت: برپایی نمایشگاه های بین المللی صنایع دستی زمینه معرفی این صنعت را فراهم می کند.

 خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به وجود ظرفیت مناسب کشورمان در تولید و صادرات صنایع دستی به کشورهای مختلف، گفت: اهمیت دادن به توسعه صادرات صنایع دستی، اشتغالزایی و رونق اقتصادی را درپی خواهد داشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه باید نمایشگاه‌های مختلف دنیا میزبان صنایع دستی ایرانی باشند، ادامه داد: محقق شدن این مهم نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم کشورهای دنیا از سوی دستگاه های متولی مانند سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وی ادامه داد: ارزآوری حوزه صادرات برای همه کشورها امری مهم محسوب می شود از این رو می توان از این ظرفیت بالقوه بهره مناسب برد.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی مخصوص صنایع دستی می‌تواند زمینه معرفی ظرفیت این صنعت قدیمی کشورمان را فراهم کند، افزود: در این میان می توان از ظرفیت سفارتخانه های کشورمان در خارج از کشور بهره برد زیرا این اماکن یکی از مراکزی به حساب می آیند که فرهنگ ایرانی را به دنیا عرضه می کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه می توان با ارائه معافیت های مالیاتی کمک شایانی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع دستی کرد، اظهار کرد: استفاده از معافیت های مالیاتی یکی از سیاست های صحیح کشورهای موفق در حوزه صادرات است که باید برای ایجاد توسعه صادرات صنایع دستی کشورمان از آن بهره برد.

رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان گیلان یکی از مراکز مهم در تولید صنایع دستی است، خاطرنشان کرد: بسیاری از تولیدکنندگان بومی صنایع دستی از امکانات خوبی بهره نمی برند از این رو باید با ارائه تسهیلات مالی نسبت به رشد این صنعت کمک کرد./

برچسب ها: اخبار برگزیده، بخش گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی

1399 © حق کپی رایت متعلق به مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی ایران می باشد