شهاب الدین بیمقدار:

موفقیت اوپک بخشی از نتایج برجام است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موفقیت اخیر ایران در نشست اوپک، آن را بخشی از نتایح برجام عنوان کرد.

خانه ملت؛ شهاب الدین بیمقدار اظهار کرد: تصمیم اوپک برای کاهش تولید نفت از سال 2017، موفقیت بزرگی در عرصه دیپلماتیک بین المللی است و ایران در این نشست ضمن متقاعد کردن اعضا به کاهش تولید، سهمیه خود را نیز افزایش داد.

وی با اشاره به تزریق قطره چکانی اعتبارات به طرح های عمرانی در کشور گفت: با اتخاذ این تصمیم، قطعا کشور در مسیر توسعه و عمران قرار خواهد گرفت.

بیمقدار به درایت، حوصله و برخورد دیپلماتیک با مسائل در عرصه های بین المللی تاکید کرد و افزود: با انجام چنین رفتارهایی، موقعیت بین المللی ایران نیز تقویت می شود.

وی با انتقاد از برخی رسانه های داخلی در انعکاس منفی این موفقیت، اظهار کرد: امروز دنیا به نقش بین المللی ایران پی برده است، اما متاسفانه برخی ها در داخل به دنبال انکار این واقعیت هستند.

بیمقدار همچنین به بالا بودن بودجه جاری کشور اشاره کرد و گفت: اختصاص 600 هزار میلیارد ریال به طرح های عمانی در بودجه سال آینده، نیازمند این است که سهم ایران در بازارهای جهانی نفت در سال آینده افزایش یابد و خوشبختانه در نشست اخیر اوپک به این مهم دست یافتیم.

اعضای اوپک در صد و هفتاد و یکمین نشست این سازمان برای نخستین بار از سال ٢٠٠٨ میلادی بر سر کاهش تولید نفت خام خود به اجماع رسیدند و پیشنهاد این موضوع از طرف ایران مطرح شد.

به گزارش ایرنا، بنا بر توافق اوپک ایران تولید نفت خود را در ماه ژانویه سال ٢٠١٧ میلادی از رقم سه میلیون و ٧٠٧ هزار بشکه در روز آغاز خواهد کرد و به تدریج روزانه ٩٠ هزار بشکه به این رقم می افزاید.

برچسب ها

اجماع اعضای اوپک، اخبار برگزیده، استقلال اوپک، اوپک، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، کشورهای اوپک