رضایی کوچی خبرداد:

جمع بندی گزارش تصادف دوقطار در سمنان در نشست فوق العاده کمیسیون عمران مجلس

رئیس کمیسیون عمران مجلس،از برگزاری نشست فوق العاده کمیسیون عمران مجلس برای جمع بندی گزارش تصادف دو قطار در سمنان خبر داد.

 خانه ملت؛ محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به برگزاری نشست فوق العاده کمیسیون عمران مجلس،گفت:امروز شنبه(13 آذرماه)نشست فوق العاده این کمیسیون برای جمع بندی گزارش تصادف دو قطار در سمنان برگزار خواهد شد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نشست امروز کمیسیون عمران مجلس در راستای اجرای ماده 49 آیین نامه داخلی مجلس و ارزیابی دستگاه ها صورت خواهد گرفت،افزود:گزارش کمیته حمل و نقل کمیسیون در این رابطه آماده بوده و امروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به حادثه مذکور ادامه داد:در این حادثه تلفیقی ازخطای نیروی انسانی و سیستم نرم افزاری کنترل هوشمند دیده می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه انتقادات بسیاری به نحوه امدادرسانی دستگاه های مربوطه وارد است، تصریح کرد: مدیریت درستی در این زمینه دیده نشده است.

اغلب فوت شدگان در این حادثه به علت آتش سوزی جان خود را از دست داده اند

وی با تاکید براینکه بیشتر فوت شدگان دراین حادثه به علت آتش سوزی جان خود را از دست داده اند،گفت:اگر نیروی امداد به موقع به محل حاضر شده بود و جاده دسترسی وجود داشت سهم فوت شده ها بسیار کاهش می یافت.

رضایی کوچی ادامه داد:در گزارش کمیسیون عمران مجلس درخصوص این حادثه پشنهاداتی نیز در رابطه با اصلاح ساختار شرکت راه آهن،افزایش اعتبارات ماده 10 و 12 ستاد مدیریت بحران از حیث خرید بالگرد و همچنین ضرورت درنظرگرفتن ایمنی قطارها از سوی شرکت راه آهن دیده شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:گزارش این کمیسیون فردا درصحن علنی مجلس قرائت خواهد شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده