رحمانی موحد در گفت وگو با خانه ملت مطرح کرد:

سهم اندک ایران از اقتصاد گردشگری حلال

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه تاکنون بازاریابی کشورمان در حوزه گردشگری حلال ضعیف بوده لذا سهم ایران از اقتصاد گردشگری حلال زیاد نیست، گفت: خوشبختانه استانداردها و دستورالعمل های مرتبط با این بخش تدوین شده تا به تاسیسات گردشگری ابلاغ شود.

 خانه ملت؛ مرتضی رحمانی‌موحد با اشاره به اینکه ایران اسلامی با بهره مندی از ظرفیت بسیار بالا در حوزه گردشگری حلال، می‌تواند نقش بسزایی در گسترش این عرصه از صنعت گردشگری ایفا کند، گفت: خوشبختانه اصول رفتاری و شرعی، ضوابط و زیرساخت‌های گردشگری کشورمان بر اساس محورهای گردشگری حلال و اسلامی پایه ریزی شده اما باید امور مربوط به این حوزه به استانداردهای صنعت گردشگری نزدیک‌تر شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه تاکنون بازاریابی کشورمان در حوزه گردشگری حلال ضعیف بوده لذا سهم ایران از اقتصاد گردشگری حلال زیاد نیست، اظهار کرد: تاکنون مطالعات و پژوهش‌های متعددی برای برون رفت از مشکلات این عرصه انجام شده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه ظرفیت‌های گردشگری ایران اسلامی باید به دنیا معرفی شود، افزود: خوشبختانه استانداردها و دستورالعمل‌های مرتبط با این بخش تدوین شده تا به تاسیسات گردشگری ابلاغ شود؛ از این رو با تحقق استانداردها و دستورالعمل‌های مربوطه با رونق خوبی مواجه خواهیم بود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: بر اساس اقدامات صورت گرفته اخیرا در مشهد چندین گواهینامه در خصوص رعایت استانداردهای گردشگری حلال به فعالان این عرصه ارائه شده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، حلال، حوزه گردشگری، سازمان میراث فرهنگی، غذای حلال، میراث فرهنگی