رستمیان خبر داد:

تشکیل کارگروهی در کمیسیون اجتماعی با هدف بررسی عملکرد مراکز نگهداری از معلولان

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مشکلات بسیاری در مراکز نگهداری از معلولان وجود دارد، از تشکیل کارگروهی در کمیسیون اجتماعی با هدف بررسی عملکرد این مراکز خبر داد.

خانه ملت؛ علی رستمیان با اشاره به تشکیل کارگروهی در کمیسیون اجتماعی برای بررسی مشکلات موجود در مراکز نگهداری از معلولان اعم از خصوصی و دولتی، گفت: موارد بسیاری تاکنون از مشکلات موجود در مراکز نگهداری از معلولان در کمیسیون مطرح شده است، بنابراین برای پیگیری از مشکلات موجود کارگروهی در کمیسیون اجتماعی تشکیل شد تا از مراکز نگهداری از معلولان به ویژه مرکز نگهداری از معلولان امام علی (ع) بازدید شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قرار است از سه مرکز حمایتی دیگر نیز بازدید صورت گیرد، افزود: در صورت محرز شدن تخلفات صورت گرفته در این مراکز توسط مسئولان ذی ربط طرح تحقیق و تفحص از بهزیستی را در مجلس مطرح خواهیم کرد.

وی با انتقاد از مشکلات موجود در مراکز نگهداری از معلولان، تصریح کرد: تاکنون تنها یک بازدید از طرف کمیسیون اجتماعی از این مراکز صورت گرفته است، ضمن اینکه 5 جلسه هم با مسئولان مربوطه از جمله رییس سازمان بهزیستی و معاونان این سازمان در این خصوص برگزار و مستندات لازم ازمسئولان اخذ شده است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بررسی این موضوع تا اواخر هفته آینده به پایان می رسد، گفت: متاسفانه درحال حاضر در مراکز نگهداری از معلولان ضعف های مدیریتی مفرط، مسائل مالی و مسائل خدماتی بسیاری وجود دارد، بنابراین اگر این مشکلات برای نمایندگان مسجل شود موارد را به صورت شفاف بررسی می کنیم، البته ناگفته نماند که اقداماتی برای رفع مشکلات از طرف مسئولان صورت گرفته اما این اقدامات به طورحتم کافی نیست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، کمیسیون اجتماعی